skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić pierogi na cieście parzonym na wrzącej wodzie z ziemniakami? Rozpocznij gotowanie od nadzienia. Ochłodzenie zajmie jej trochę czasu. Przygotuj jedzenie. Dobrze umyj ziemniaki pod bieżącą wodą za pomocą pędzla.
Krok 2:
Jak zrobić nadzienie ziemniaczane z cebulą na pierogi? Obierz ziemniaki i pokrój na połówki lub ćwiartki, w zależności od wielkości bulw. Weź patelnię, złóż ją tam. Napełnij czystą zimną wodą. Gotuj ziemniaki. Dodaj sól. Ile gotować ziemniaki? Na średnim ogniu zajmie to około 30 minut. Sprawdź gotowość nożem - powinien swobodnie wbijać się w kawałki. Spuść wodę z patelni, pozostaw około 200 ml na puree.
Krok 3:
W tym samym czasie, co gotowanie ziemniaków, zajmij się cebulą. Obierz, a następnie pokrój w drobną kostkę-cebula trafia do nadzienia, im drobniej zostanie pokrojona, tym smaczniejsza będzie.
Krok 4:
Rozgrzej patelnię na małym ogniu, wlej na nią olej roślinny. Włóż krem i rozpuść. Dlaczego stosuje się dwa rodzaje oleju? Jeśli smażysz tylko na śmietanie, może zacząć się palić. Olej roślinny ma wyższą temperaturę spalania i zapobiegnie temu.Gorenje. Rozłóż cebulę. Dodaj cukier. Dlaczego potrzebujesz cukru? Dzięki niemu cebula szybciej się zaparamelizuje — pokryje się apetyczną skórką. Smaż cebulę na złoty kolor, około 5 do 7 minut.
Krok 5:
Zetrzyj ziemniaki, dodając zarezerwowany wywar. Dodaj prażoną cebulę wraz z olejem, na którym była smażona. Wymieszać. Pozostaw nadzienie do ostygnięcia.
Krok 6:
Jak zrobić ciasto parzone na pierogi? Gdy nadzienie ostygnie, przygotuj ciasto. Przygotuj dla niego jedzenie. Mąka ma przybliżoną ilość, może odejść mniej lub więcej. Zależy to od wielu czynników-jakości mąki, wielkości jajka, wilgotności. Będziesz patrzeć na stan ciasta, dodając porcje mąki. Pamiętaj, aby ją przesiać. Weź olej bez zapachu. Dobrze umyj jajko sodą i wytrzyj do sucha.
Krok 7:
Weź dużą miskę, rozbij do niej jajko. Dodaj olej roślinny i sól. Lekko ubij je widelcem.
Krok 8:
Dodaj 150 gramów mąki, wymieszaj. Otrzymasz masę podobną do okruchów. Wlej do niego wrzącą wodę, aktywnie mieszając ciasto widelcem. Otrzymasz lepkie ciasto. Po co dodawać wrzącą wodę? Pod wpływem gorącej wody w cieście gluten bardzo szybko się rozwinie — dzięki niemu będzie gładki i elastyczny. Bez wrzącej wody nie stanie się to tak szybko.
Krok 9:
Zacznij dodawać mąkę partiami. Najpierw wymieszaj widelcem.
Krok 10:
A następnie rękami, aby lepiej poczuć konsystencję ciasta. W jego stanie zrozumiesz, kiedy mąka będzie wystarczająca. Ciasto stanie się miękkie, ale nie lepkie. Zajęło mi mniej mąki, około 350 gramów.
Krok 11:
Ostatecznie zagnieść ciasto na desce. Uformuj kulkę, przykryj ręcznikiem i pozostaw na 10 minut. Następnie ponownie zagnieść ciasto i ponownie pozostawić pod ręcznikiem lub folią spożywczą.
Krok 12:
Gotowe ciasto jest bardzo giętkie, w ogóle nie przykleja się do powierzchni roboczej. Rozwałkuj go do grubości kilku milimetrów.
Krok 13:
Za pomocą odpowiedniego nacięcia pokrój ciasto w kółka.
Krok 14:
Umieść łyżeczkę schłodzonego nadzienia na obrabianym przedmiocie.
Krok 15:
Uformuj pierogi w dowolny sposób — robię kręcony warkocz.
Krok 16:
Jak gotować pierogi? Zagotuj wodę w dużym rondlu. Powinno być dużo wody, aby pierogi unosiły się swobodnie i nie sklejały. Posolić ją. Wrzuć pierogi, natychmiast je wymieszaj, aby nie przykleiły się do dna. Gotuj pierogi przez około 5 minut po ugotowaniu — będą unosić się na powierzchni. Pierogi podawać z masłem, kwaśną śmietaną lub prażoną cebulą.
często gotuję pierogi, próbowałem różnych ciast. To jeden z udanych. Z tej ilości wyszło około 50 dużych pierogów.
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
ważne jest, aby przesiać mąkę, aby nasycić ją tlenem. Następnie wypieki będą przewiewne i będą dobrze rosły podczas pieczenia.
aby zapobiec podrażnieniu błony śluzowej oka podczas krojenia cebuli, opłucz cebulę i nóż zimną wodą. Deska do krojenia nie wchłonie nieprzyjemnego zapachu cebuli, jeśli zetrzesz ją kawałkiem cytryny przed cięciem.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Ziemniaki Dojrzałe - 80 kcal/100g
- Pieczone ziemniaki - 70 kcal/100g
- Tłuczone ziemniaki - 380 kcal/100g
- Ziemniaki gotowane - 82 kcal/100g
- Ziemniaki w mundurkach - 74 kcal/100g
- Ziemniaki smażone - 192 kcal/100g
- Jajko kurze - 157 kcal/100g
- Białko jaja - 45 kcal/100g
- Proszek jajeczny - 542 kcal/100g
- Żółtko - 352 kcal/100g
- Jajko strusia - 118 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364 kcal/100g
- Mąka krupczatka - 348 kcal/100g
- Mąka - 325 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Masło 82% - 734 kcal/100g
- Masło Amatorskie niesolone - 709 kcal/100g
- Masło chłopskie niesolone - 661 kcal/100g
- Masło chłopskie solone - 652 kcal/100g
- Masło ghee - 869 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Pieprz - 26 kcal/100g