Wiedeńskie ciasto wiśniowe

bujne, pachnące, ze zwykłych produktów, pyszne! Ciasto Wiedeńskie z wiśniami jest przygotowywane bardzo prosto, składniki na to znajdziesz w każdej kuchni. Ciasto uzyskuje się z delikatnym kremowym aromatem, wilgotnym miękiszem i złotą skórką na wierzchu. Nawet początkujący poradzi sobie z daniem.
katushafinAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 8 % 6 g
tłuszcze 24 % 17 g
węglowodany 68 % 48 g
297 kcal
IG: 38 / 0 / 63

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić Wiedeńskie ciasto wiśniowe? Przygotuj jedzenie. Masło wybierz naturalne, wysokiej jakości, bez tłuszczów roślinnych w kompozycji. Wyjmij go z lodówki z wyprzedzeniem, powinien stać się miękki na początku gotowania. Lepiej też wziąć jajka w temperaturze pokojowej — wtedy ciasto okaże się wspanialsze. Wiśnie nadają się zarówno świeże, jak i mrożone. Nie jest konieczne wstępne rozmrażanie.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Włóż miękkie masło do miski i zacznij ubijać przy małych prędkościach miksera. Porcjami wsyp cukier do masła, ubijając go po każdym dodaniu. Powinieneś uzyskać bujną jasną masę.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Bez przerywania ubijania wlej po jednym jajku do mieszanki olejowej. Wygodniej będzie to zrobić, dzieląc je na osobną miskę. Za każdym razem dobrze wymieszaj jajko z całkowitą masą. Pamiętaj, aby umyć jajka przed użyciem, ponieważ nawet pozornie czysta skorupa może zawierać szkodliwe bakterie. Najlepiej używać detergentów do żywności i pędzla.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Przesiej mąkę i proszek do pieczenia do powstałej masy. Ważne jest, aby przesiać mąkę, aby nasycić ją tlenem. Wtedy ciasto okaże się przewiewne i dobrze wyrośnie podczas pieczenia.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Za pomocą szpatułki wymieszaj ciasto, aż będzie gładkie.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Weź odpowiednie naczynie do pieczenia. Ciasto według tego przepisu okazuje się małe, wystarczyło mi Foremka o wymiarach 20 * 11 cm, nasmaruj formę kroplą oleju roślinnego. Wlej do niego ciasto, spłaszcz górę.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Rozłóż wiśnie na wierzchu, topiąc je w cieście. Im więcej jagód zmieścisz, tym bardziej soczyste będzie ciasto.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Umieść formę z ciastem w piekarniku nagrzanym do 180°C. Piec, aż lekko się zrumieni na wierzchu, około 30 minut. Następnie wyjmij formę z piekarnika bez wyłączania ciepła. Posyp ciasto płatkami migdałów.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Włóż ciasto do piekarnika. Piec do miękkości, kolejne 10-15 minut. Sprawdź gotowość drewnianym szpikulcem — powinien wyjść suchy ze środka. Upieczone ciasto całkowicie ostudzić i wyjąć z formy.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Podawaj na stole posypanym cukrem pudrem. Smacznego!

ważne!  Rozmiar formy powinien odpowiadać liczbie składników. Jeśli nie masz kształtu o średnicy odpowiedniej do przepisu lub chcesz upiec ciasto lub ciasto o większym lub mniejszym rozmiarze, wykonaj prawidłowe obliczenia i nie popełnij błędu, artykuł o tym pomoże, jak wybrać kształt o pożądanej średnicy .

weź pod uwagę, że każdy ma inne piekarniki. Temperatura i czas gotowania mogą różnić się od wskazanych w przepisie. Aby każde upieczone danie odniosło sukces, skorzystaj z przydatnych informacji o cechach piekarników !

czy można zastąpić proszek do pieczenia sodą, jak dodać je poprawnie, aby pieczenie było bujne, jak uniknąć nieprzyjemnego smaku sody i więcej, przeczytaj artykuł " proszek do pieczenia czy soda oczyszczona - co jest lepsze?"   

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wiśnia kwaśna - 52   kcal/100g
  • Wiśnia słodka - 64   kcal/100g
  • Wiśnia suszona - 292   kcal/100g
  • Wiśnia konserwowa - 61   kcal/100g
  • Masło 82% - 734   kcal/100g
  • Masło Amatorskie niesolone - 709   kcal/100g
  • Masło chłopskie niesolone - 661   kcal/100g
  • Masło chłopskie solone - 652   kcal/100g
  • Masło ghee - 869   kcal/100g
  • Mąka pszenna - 325   kcal/100g
  • Proszek do pieczenia ciasta - 79   kcal/100g
  • Cukier puder - 374   kcal/100g
  • Jajko kurze - 80   kcal/100g
  • Płatki migdałów - 650   kcal/100g

Podobne przepisy