kompot wiśniowy z pestkami

łatwy, prosty, najlepszy, dla całej rodziny! Kompot wiśniowy to danie, które będzie wspaniałym zakończeniem letniego obiadu. Pachnący, bogaty, piękny kolor, spodoba się każdemu bez wyjątku. Zimą pomoże Ci mrożona wiśnia-kompot nie będzie gorszy!
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 3 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 97 % 29 g
58 kcal
IG: 66 / 0 / 34

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 20 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak gotować kompot wiśniowy z pestkami? Przygotuj składniki zgodnie z listą, są tylko trzy obowiązkowe: wiśnia, cukier, woda. W razie potrzeby możesz dodać szczyptę kwasu cytrynowego, aby kompot był przyjemniejszy w smaku, kwas zachowa również piękny jasny kolor napoju. Wiśnie do takiego kompotu można stosować nie tylko świeże, ale także mrożone.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Ostrożnie posortuj jagody wiśni, usuwając gałązki, liście, zepsute owoce. Następnie opłucz je i wrzuć do durszlaka, aby całkowicie szkło woda.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Weź patelnię o odpowiednim rozmiarze. Używaj naczyń emaliowanych lub ze stali nierdzewnej-w kwasie glinowym może reagować z metalem. Wlej czystą przefiltrowaną wodę do rondla, dodaj kwas cytrynowy i cukier. Podpal, zagotuj na dużym ogniu, mieszając, aby cukier całkowicie się rozpuścił.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Zmień ilość cukru według własnych upodobań, możesz go w ogóle nie używać. To samo dotyczy ilości wody. Im mniej, tym bardziej nasycony będzie kompot.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Następnie zanurz wiśnie we wrzącym syropie. Dodaj jagody do rondla ostrożnie, w małych częściach, aby się nie poparzyć. Gdy syrop znów się zagotuje, zmniejsz ogień do minimum. Dusić kompot przez około 15 minut, od czasu do czasu mieszając łyżką i usuwając powstałą pianę.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Ten czas wystarczy, aby wiśnie nadały napojowi smak i kolor, ale nie trzeba gotować kompotu dłużej, w przeciwnym razie jagody pękną, a napój będzie wyglądał nieestetycznie.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Kompot jest gotowy. Podawaj na ciepło lub na zimno, z wypiekami lub bez. Po schłodzeniu kompot należy przechowywać w lodówce, wlewając do czystych szklanych słoików lub butelek. Smacznego!

wiśnia jest bardzo dobra dla ludzkiego ciała. Zawiera kwasy organiczne (foliowy, pantotenowy), makro-i mikroelementy (potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, jod i inne), witaminy (A, B, E, PP, H). Częste spożywanie wiśni pomoże wzmocnić układ sercowo-naczyniowy, normalizuje krzepnięcie krwi, ciśnienie krwi, wzmacnia naczynia krwionośne i naczynia włosowate oraz obniża poziom cholesterolu. Wiśnie dobrze pobudzają apetyt, normalizują pracę przewodu pokarmowego, pomagają pozbyć się zaparć. Kompoty wiśniowe są przydatne w zapobieganiu beri-beri i wzmacnianiu odporności.

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

zamiast cukru można użyć słodzika, który nie boi się obróbki cieplnej.

ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili). 

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wiśnia kwaśna - 52   kcal/100g
  • Wiśnia słodka - 64   kcal/100g
  • Wiśnia suszona - 292   kcal/100g
  • Wiśnia w puszkach - 61   kcal/100g
  • Kwas cytrynowy - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy