skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Weź cukinię w dowolnej ilości i spłucz pod bieżącą wodą.
Krok 2:
Następnie należy je wysuszyć i obrać, jeśli nie są młode. Dam ci 3 opcje zamrażania.
Krok 3:
Pierwszym z nich są kostki. Cukinię kroimy w kostkę niezbyt małą, ale też nie dużą. Następnie wkładamy je do torby i natychmiast wysyłamy do zamrażarki. Cukinia nie powinna tracić soku. Używamy tego kęsa do gulaszu i zupy. Podczas późniejszego gotowania nie należy ich rozmrażać. Po prostu zamrożone i umieszczone w garnku lub na patelni z resztą półgotowanych warzyw.
Krok 4:
Cukinia gotuje się bardzo szybko, a mrożona jest jeszcze szybsza i ten fakt należy wziąć pod uwagę podczas gotowania. Druga opcja to kółka. Cukinię kroimy w plastry i odstawiamy na 10 minut, aby po prostu położyć się w misce. Nadmiar soku zejdzie, po czym należy przykryć płaską półkę do zamrażania pergaminem i schłodzić, gdy cukinia zamarznie i nie przylgnie do siebie, można je złożyć w torebkę. Takie kółka są idealne do zapiekanek warzywnych.
Krok 5:
A trzecią opcją jest pocieranie. Bierzemy grubą tarkę i przystępujemy do mielenia.
Krok 6:
Następnie wyciśnij nadmiar wilgoci, tyle płynu mi wyszło. Przenosimy przedmiot do torby i wysyłamy do zamrażarki. Ta opcja jest odpowiednia dla naleśników lub kremowych zup. Do gotowania wystarczy rozmrozić, ponownie usunąć nadmiar płynu, a następnie zgodnie z tekstem przepisu:)
Krok 7:
Tak wygląda nasz domowy półprodukt. Gotujemy i cieszymy się :)
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukinia - 23 kcal/100g