skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak marynować fasolę szparagową? Przygotuj składniki zgodnie z listą. Istnieją różne przepisy na marynowaną fasolę szparagową: z różnymi przyprawami, z selerem, marchewką i cebulą, po koreańsku i innymi. Nasza wersja z czosnkiem, prosta, ale nie mniej smaczna.
Krok 2:
Dokładnie spłucz fasolę szparagową, pozwól wodzie spłynąć. Pokrój strąki szparagów na fragmenty, które wygodnie zmieszczą się w słoikach.
Krok 3:
Wlej wodę do metalowych naczyń, podpal ją. Dodaj szczyptę soli. Gdy woda się zagotuje, wrzuć do niej gotowaną fasolę i gotuj przez 5 minut od momentu zagotowania wody na średnim ogniu. Spuść wodę, wrzuć szparagi do durszlaka.
Krok 4:
W uprzednio umytych i wysterylizowanych słoikach o wybranej objętości na dnie kładziemy przygotowane przyprawy: liść laurowy, ziarna pieprzu, ziele angielskie, dla aromatu można dodać inną przyprawę. Aby uzyskać pikantny smak, możesz dodać kilka ząbków czosnku. Na wierzchu kładziemy strąki szparagów, lepiej umieścić je pionowo.
Krok 5:
Wlej zimną czystą wodę do rondla, dodaj cukier i sól, zagotuj, mieszając łyżką, aby luźne całkowicie się rozpuściły. Gotuj przez kilka minut, wlej ocet stołowy, zagotuj mieszaninę i wyłącz ogień.
Krok 6:
Gotowaną wrzącą marynatą wlej fasolę szparagową do słoików, aż do wieszaków naczyń. Natychmiast zwiń słoiki pokrywkami, pozwól im ostygnąć w temperaturze pokojowej do góry nogami pod "futrem" i przechowuj w chłodnym miejscu.
Krok 7:
Zbiór fasoli szparagowej na zimę jest gotowy. Smacznego!
fasola szparagowa zawiera witaminy A, B, C, E, potas, magnez, cynk, kwas foliowy, których organizm ludzki potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Ta roślina zielna dobrze usuwa toksyny z organizmu, ułatwia pracę serca, normalizuje metabolizm soli, obniża poziom glukozy we krwi. Szparagi są bogate w białko, a jednocześnie są produktem niskokalorycznym, przydatnym dla tych, którzy są na diecie. Dlatego zaleca się częstsze włączanie go do diety. Ale ponieważ szparagi są owocami sezonowymi, starają się przygotowywać je na różne sposoby na zimę, aby były karmione różnymi zawartymi w nich substancjami przez cały rok.
jeśli dopiero zaczynasz konserwować, masz niewielkie doświadczenie w domowych przygotowaniach, lepiej być bezpiecznym i
sterylizuj słoiki z warzywami, nawet jeśli przepis mówi inaczej
. Gwarantuje to, że puszki nie puchną podczas procesu przechowywania, jeśli zrobiłeś coś złego, nie zgłosiłeś/nie przeniosłeś czegoś lub nie naruszyłeś technologii.
pamiętaj, że banki puchną częściej z jednego powodu:
tworzą w nich nadmiar gazów
. A te z kolei pojawiają się, ponieważ
są uwalniane przez mikroorganizmy uwięzione w obrabianym przedmiocie
.
w każdym razie,
wzdęcia puszek nie mają nic wspólnego z jakością przepisu, zgodnie z którym zostały już pomyślnie przygotowane.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Ocet stołowy - 11 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g
- Fasola szparagowa - 47 kcal/100g