skład / składniki
metoda gotowania
aby wykiełkować nasiona lnu, potrzebujemy szerokiego płaskiego talerza. Wlej na nią nasiona lnu, wyrównaj nasiona cienką warstwą. Spryskaj nasiona lnu wodą (możesz użyć butelki z rozpylaczem) i przykryj talerz pokrywką na górze. Pamiętaj, aby przykryć pokrywką, aby uniknąć wysychania nasion. Aby wykiełkowały, muszą być stale wilgotne.
przez kilka godzin staramy się nawilżać nasiona lnu co pół godziny, a następnie co kilka godzin. Rozpoczęcie kiełkowania nasion najlepiej rozpocząć rano w dzień wolny. W ten sposób można je nawilżyć w ciągu dnia i upewnić się, że są wilgotne. Płyn bardzo szybko wchłania się do nasion. A wieczorem przed snem ponownie je nawilż-ostatni, Zostaw do rana.
rano będzie można zobaczyć, że nasiona się wykluły. Ponownie nawilżamy je co kilka godzin przez około pół dnia. W tym czasie kiełki szybko wzrosną.
właściwie wszystko jest gotowe-nasiona wykiełkowały i są gotowe do jedzenia. Co więcej, tylko te, które wykiełkowały, są szczególnie przydatne! Ale oczywiście niewiele osób ma możliwość codziennego kiełkowania nasion, więc najlepiej wykiełkować więcej, a następnie zachować je do wykorzystania w ciągu tygodnia.
oto, co należy zrobić, aby to zrobić. Wkładamy nasiona z kiełkami do plastikowego pojemnika i wkładamy do lodówki. Przechowujemy je tam nie dłużej niż pięć dni. Dodaj do sałatek, zbóż lub innych potraw. A także jemy je na surowo.
dobrego zdrowia!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Nasiona lnu - 534 kcal/100g