wiśnie bez pestek we własnym soku

pyszne, pachnące, jasne i apetyczne! Wiśnie bez pestek we własnym soku są gotowym nadzieniem do pierogów, strudli, ciast i dodatkiem do różnych deserów. W sezonie dojrzałych i niedrogich wiśni warto ciężko pracować, aby przygotować je na długą zimę.
MariaSAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
Tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 3 % 2 g
tłuszcze 1 % 1 g
węglowodany 96 % 69 g
120 kcal
IG: 76 / 0 / 24

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 8 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić wiśnie bez pestek we własnym soku? Przygotuj jedzenie. Będziesz potrzebował cukru granulowanego i dojrzałych wiśni. Wiśnie najlepiej wziąć słodkie, późne, ciemne.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Dokładnie opłucz wiśnie, po drodze usuń wszystkie łodygi, liście, zepsute lub WĄTPLIWE wiśnie. Przenieś przygotowane wiśnie do durszlaka, aby szkło woda. Następnie najbardziej żmudny etap pracy-konieczne jest usunięcie nasion z każdej wiśni. Możesz użyć specjalnych urządzeń, których jest dużo, możesz wziąć słomkę do koktajlu, szpilkę lub spinkę do włosów.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Podana liczba produktów wystarczy na około 4 półlitrowe słoiki. Dokładnie spłucz każdą sodą oczyszczoną, a następnie zalej wrzącą wodą. Napełnij słoiki do połowy pestkami wiśni, a następnie posyp połową granulowanego cukru. Następnie ponownie rozłóż resztki wiśni i ponownie napełnij cukrem. Pozostaw wiśnie na godzinę lub dwie.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    W dużym rondlu połóż mały kawałek tkaniny, umieść przygotowane słoiki z wiśniami i granulowanym cukrem. Napełnij garnek wodą tak, aby sięgał do "wieszaków" słoików, przykryj słoiki blaszanymi pokrywkami, którymi następnie te słoiki zostaną zakorkowane. Przykryj również patelnię pokrywką. Doprowadzić do wrzenia i zmniejszając ciepło, sterylizować słoiki przez 15-20 minut.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Hermetycznie Zamknij gotowe wiśnie, Odwróć słoiki do góry nogami i zawiń w coś ciepłego. W ten sposób dodatkowo sterylizujesz pokrywki. Pozostaw słoiki tak, aż całkowicie ostygną, a następnie wyślij do przechowywania w ciemnym, suchym miejscu.

podczas sterylizacji mam tendencję do "opadania" wiśni, więc w trakcie tego procesu wkładam jeszcze trochę obranych wiśni, aby słoiki nie były w połowie puste.

jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wiśnia kwaśna - 52   kcal/100g
  • Wiśnia słodka - 64   kcal/100g
  • Wiśnia suszona - 292   kcal/100g
  • Wiśnia konserwowa - 61   kcal/100g

Podobne przepisy