lukier cukrowy do babeczek

słodko-kwaśny lukier do dekoracji wypieków. Taki lukier służy przede wszystkim do dekoracji babeczek. Ale nadaje się również do ozdabiania małych babeczek. I na pewno ozdobi je swoim smakiem. Uniwersalny przepis.
UnicornSteakAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 83 g
312 kcal
IG: 1 / 0 / 99

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 5 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Aby zrobić lukier cukrowy na babeczkę, potrzebujesz tylko dwóch składników: cukru pudru i cytryny. A po pięciu minutach aktywnego czasu gotowania będzie można udekorować ciastko.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Cukier puder należy przesiać przez drobny sitko do naczynia, w którym zagniata się lukier.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Radzę nie zaniedbywać tego punktu, ponieważ po przesianiu duże ziarna cukru zostaną odfiltrowane, a Tekstura przyszłego lukru będzie bardziej jednorodna.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Umyj cytrynę i pokrój w kliny o grubości około pół centymetra. W ten sposób wygodniej jest mi wyciskać sok.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wyciśnij sok z cytryny do osobnego naczynia i koniecznie przez drobny sitko. W ten sposób otrzymasz czysty sok z cytryny, bez miąższu niepotrzebnego w przyszłej glazurze, a tym bardziej bez pestek.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Dodaj część soku z cytryny do naczynia do cukru pudru. Radzę zacząć od jednej trzeciej całkowitej objętości soku z cytryny. Wymieszaj lukier trzepaczką z najmniejszą prędkością.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Należy ocenić konsystencję glazury i, w zależności od pożądanego rezultatu, dodać więcej soku z cytryny lub zakończyć gotowanie. Lukier okaże się również, jeśli wymieszasz go nie mikserem, ale zwykłą trzepaczką.

lukier należy przygotować po upieczeniu babeczki. I przykryj ciastko, gdy jest już trochę schłodzone.
niewątpliwą zaletą tego przepisu jest to, że konsystencję glazury można zmieniać w zależności od potrzeb. Możesz zrobić gęstą glazurę, dodając mniej soku z cytryny, a następnie musisz ją nałożyć specjalną szpatułką do gotowania. Rezultatem będą piękne, niechlujne pociągnięcia pędzla. I możesz zrobić bardziej płynny, aby glazura delikatnie spływała po gotowym produkcie.
wyschnięcie glazury zajmie około dwudziestu minut. Lukier przygotowany według tego przepisu po wyschnięciu staje się matowy. Nie błyszczy! I z wyglądu półprzezroczysty. Glazura doskonale zestala się i, co ważne, nie wchłania się w gotowy produkt.
a smak glazury jest bardzo wyraźny, słodko-kwaśny.
smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cytryna - 16   kcal/100g
  • Skórka z cytryny - 47   kcal/100g
  • Cukier puder - 374   kcal/100g

Podobne przepisy