kalarepa na zimę

Preparat witaminowy na zimę! Miej czas na gotowanie! Kalarepę można przygotować na zimę. To dobry wkład w dietę w zimnych porach roku. Taką kapustę można wrzucić do durszlaka, doprawić majonezem i podawać jako sałatkę do dekoracji. Okazuje się smaczny i witaminowy. Przepis opisuje metodę gotowania, a także kilka wskazówek dotyczących wyboru kalarepy.
KlayKsaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 11 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 89 % 8 g
31 kcal
IG: 63 / 0 / 38

metoda gotowania

Czas gotowania: 2 h

kalarepa należy do rodziny kapusty. Zwykle kalarepa ma jasnozielony kolor, a także jest fioletowa. Ta kapusta ma soczysty i chrupiący miąższ. Jej smak jest delikatny, lekko słodki. Liście kalarepy są również jadalne i dodawane do sałatek i zup.

kupując kapustę kalarepę, należy zwrócić uwagę na skórkę: powinna być równa i gęsta, bez plam i uszkodzeń. Jeśli chodzi o rozmiar, to też ma znaczenie. Zwykle duże warzywa są twardsze, a czasem nawet włókniste. Dlatego nadal należy preferować małe owoce.

przygotowanie kalarepy na zimę nie wymaga dużych kosztów. Tylko kilka składników-i pyszna sałatka z niezwykłej kapusty jest gotowa.

1. Obierz kalarepę, pokrój w cienkie paski. Możesz również zetrzeć koreańską tarkę do warzyw. Inną opcją jest cienkie cięcie za pomocą obieraczki do warzyw.

2. Wlej wodę do rondla, około dwóch litrów. Wysyłamy patelnię do ognia, doprowadzamy wodę do wrzenia.

3. Włóż kalarepę do wrzącej wody. Gotuj przez 10 minut. Po określonym czasie Wrzuć kapustę do durszlaka. Pozwól płynowi spłynąć.

4. Wlej wodę do marynaty na patelnię, Wyślij do ognia. Doprowadzić do wrzenia. Wlej cukier i sól do wrzącej wody. Mieszaj, aż całkowicie się rozpuszczą. Dodaj kwas cytrynowy.

5. Włóż kapustę do wcześniej wysterylizowanych słoików. Wlać gorącą marynatę. Przykryj pokrywkami.

6. Na odpowiedniej patelni połóż kawałek tkaniny lub ręcznik na dnie. Umieszczamy słoiki z kalarepą. Napełnij wodą, aby dotarła do ramion puszek.

7. Podpalamy konstrukcję. Pasteryzujemy półfabrykaty w ciągu godziny od momentu zagotowania wody. Następnie hermetycznie zamykamy pokrywki. Pozwól przedmiotom ostygnąć, a następnie wyślij je do stałego miejsca przechowywania.

Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu. Miłej degustacji.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Kalarepa - 42   kcal/100g
  • Kwas cytrynowy - 0   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy