skład / składniki
metoda gotowania
1. Sortujemy fasolę. Do przedmiotu wybieramy tylko gęste ziarna, odrzucamy pomarszczone i robakowate. Wyselekcjonowaną fasolę wkładamy do miski i napełniamy zimną wodą. Pozostaw do namoczenia.
2. Po czterech godzinach spuść wodę, napełnij fasolę świeżą wodą. Pozostaw na kolejne cztery godziny. Po określonym czasie myjemy fasolę pod bieżącą wodą, spuszczamy wszystkie resztki, które pozostały.
3. Przenieś fasolę do rondla z grubym dnem, zalej wodą. Woda powinna całkowicie pokryć rośliny strączkowe. Wysyłamy do ognia. Doprowadzić do wrzenia, po czym spuścić wodę. Ponownie napełnij czystą wodą.
4. Gdy woda znów się zagotuje, wlej olej roślinny do rondla, wlej cukier. Zmniejsz ogień do minimum, gotuj fasolę przez 40 minut. W takim przypadku nie zamykamy pokrywy. Upewnij się, że woda nie gotuje się, jeśli to konieczne, dodaj.
5. Po określonym czasie dodaj sól, gotuj przez kolejne 10 minut. Następnie wlej ocet, trzymaj w ogniu przez minutę lub dwie.
6. Podczas gotowania fasoli przygotowujemy słoiki. Dokładnie je umyj, a następnie sterylizuj w dowolny dogodny sposób (w piekarniku, w kuchence mikrofalowej lub nad parą). Przykryj pokrywki wrzącą wodą.
7. Wrzącą fasolę układamy w uprzednio wysterylizowanych słoikach. Zwiń hermetycznie.
8. Obracamy puste miejsca do góry nogami, owijamy je w koc lub koc. Pozostaw w tej pozycji, aż całkowicie ostygnie, około jednego dnia.
następnie przenosimy słoiki do stałego miejsca przechowywania.
możesz przechowywać w piwnicy, piwnicy lub innym ciemnym, chłodnym miejscu.
miłej degustacji.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- Ocet 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Fasola biała - 102 kcal/100g