skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Do nalewania można użyć zarówno świeżych, jak i mrożonych owoców aronii. W pierwszym przypadku należy je najpierw posortować z ogonków, aw drugim rozmrozić w temperaturze pokojowej. Przenieś aronię do durszlaka, dokładnie spłucz pod bieżącą wodą i przenieś na patelnię.
Krok 2:
Za pomocą tłuczka do puree lekko zmiażdż owoce, aby dały trochę soku. Lepiej jest użyć drewnianego tłuczka, aby nie zarysować patelni. I uważaj na sok z aronii! Ma niezwykle trwały niebiesko-fioletowy pigment. Jeśli sok spadnie na porowatą powierzchnię roboczą i zostanie wchłonięty, czyszczenie będzie prawie nierealne. Dlatego natychmiast wytrzyj powierzchnie soku wilgotną szmatką.
Krok 3:
Wlej zimną, przefiltrowaną wodę do rondla i wymieszaj mieszaninę. Umieść patelnię na średnim ogniu.
Krok 4:
Dodaj granulowany cukier i wymieszaj przyszły Likier. Nie ma potrzeby całkowitego rozpuszczania cukru. Podczas podgrzewania cieczy nadal rozpuści się samodzielnie.
Krok 5:
Doprowadź płyn do wrzenia i gotuj podstawę nalewania przez kilka minut. Na samym końcu dodaj kwas cytrynowy. Następnie zdejmij z ognia i ostudź trochę w temperaturze pokojowej przez około pięć minut.
Krok 6:
Dodaj wódkę do rondla i dobrze wymieszaj Likier. Na tym etapie radzę przecedzić Likier przez kilka warstw gazy lub przez specjalny zakupiony filtr. Nie odcedziłem likieru i trochę żałowałem, że tego nie zrobiłem. Powiem ci dalej, Dlaczego.
Krok 7:
Za pomocą aoronki wlej Likier do wcześniej umytych i wysuszonych butelek. Jeśli planowane jest długotrwałe przechowywanie, lepiej będzie wcześniej wysterylizować butelki. A jeśli nalewka jest przechowywana w lodówce, możesz wlać napój po prostu do czystych butelek. Ponieważ nie odcedziłem wcześniej likieru, jagody zatkały najwęższą część lejka i musiałem je wyrzucić podczas przelania do butelek. Dlatego lepiej będzie wcześniej odcedzić Likier.
Krok 8:
Zamknij butelki zakrętkami, pozostaw do całkowitego ostygnięcia i odłóż do przechowywania.
napój można spożyć natychmiast po przygotowaniu, ale lepiej pozwolić mu parzyć przez miesiąc.
nalewka jest niesamowicie aromatyczna, słodko-cierpka i myślę, że bardziej przypadnie do gustu paniom.
polecam podawanie takiego płynu schłodzonego do gorącego szaszłyka z szyi wieprzowej. To niesamowicie uduchowione połączenie! Najważniejsze-nie nadużywaj.
miłej degustacji!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Wódka - 235 kcal/100g
- Kwas cytrynowy - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Aronia - 52 kcal/100g