skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Aby zrobić domowe wino, oprócz słoika sfermentowanego dżemu lub jego części, potrzebujemy trochę cukru, garści rodzynek. Zasadniczo nie można użyć cukru, jeśli włożysz dużo cukru do dżemu, a wino nie jest zbyt słodkie. Ale podczas fermentacji nadal większość słodyczy obecnych w dżemie ulatnia się, a wino nie jest zbyt słodkie. Cukier można dodać pod koniec procesu wytwarzania wina, po pobraniu próbki napoju.
Krok 2:
Włóż dżem do dużego słoika, możesz go zostawić w tym słoiku, ale w takiej objętości, aby proporcja została zachowana: jedna część dżemu, dwie części wody, ale objętość całej zawartości powinna wynosić około dwóch trzecich wysokości słoika, ponieważ podczas fermentacji piana wzrośnie, a ciecz może zabraknąć pojemnika.
Krok 3:
Dodaj garść rodzynek do słoika z dżemem i wodą. W żadnym wypadku nie trzeba go spłukiwać, ponieważ bakterie winne znajdują się dokładnie na powierzchni rodzynek i można je łatwo zmyć. Rodzynki nie muszą też kupować najdroższych i najpiękniejszych, dużych i błyszczących, najprawdopodobniej są myte i przetwarzane przez coś i nie dadzą pożądanego rezultatu. Przykryj słoik pokrywką i umieść go w ciepłym, ciemnym miejscu na kilka tygodni. Na powierzchni pojawi się gruba pianka objętościowa.
Krok 4:
Więc wszystko jest dobrze zrobione. Zakładamy gumową rękawicę na puszkę, mocujemy ją na szyjce puszki gumką, aby nie została zerwana przez ciśnienie. W jednym palcu wykonujemy otwór na wylot gazu. Ponownie umieść słoik w ciemnym i ciepłym miejscu na kilka tygodni. Następnie przefiltrowujemy wino przez gazę do innego słoika, możesz spróbować, jeśli wydaje się, że stało się niezbyt słodkie, możesz dodać cukier. Ponownie Zakładamy pokrywkę i umieszczamy na miesiąc w ciemnym i chłodnym miejscu.
Krok 5:
Po miesiącu na dnie słoika powinien pojawić się osad, przefiltruj wino przez trzy warstwy gazy. Wino można już butelkować, zakorkować i ponownie umieścić w ciemnym, chłodnym miejscu na trzy miesiące. Po tym okresie możesz podać gotowe wino do stołu.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Rodzynki - 280 kcal/100g
- Kiszmisz - 279 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Dżem dowolny - 271 kcal/100g