skład / składniki
metoda gotowania
przygotowując domową nalewkę na śliwce, wszystko zależy od tego, które owoce wpadną do tego trudnego napoju z charakterem. Same śliwki powinny być dojrzałe i pachnące. Dopiero wtedy nalewka okaże się naprawdę owocowa, przyjemna w smaku i zapachu.
tak więc przede wszystkim śliwki muszą zostać posortowane: zepsute-usunięte, brudne-przemyte pod bieżącą wodą. Następnie włóż śliwki do durszlaka, aby nadmiar wody z nich wyskoczył.
przygotuj pojemnik na nalewkę. Spłucz go dobrym detergentem i zalej wrzącą wodą.
umyte śliwki umieścić w pojemniku na nalewkę i zalać bimber tak, aby całkowicie pokrył owoce. Bimber najlepiej stosować neutralny, bez wyraźnego zapachu, o sile około 50-55 stopni.
umieść pojemnik ze śliwkami i wódką w chłodnym, ciemnym cieście. Tam mieszaninę należy podawać przez miesiąc lub dłużej.
po zaparzeniu mieszanki alkoholowo-owocowej należy ją przefiltrować. Aby to zrobić, możesz użyć sterylnej bawełny lub bandaża złożonego w kilku warstwach.
Usuń odcedzony płyn w ciemnym miejscu. Pozostałe śliwki przykryć granulowanym cukrem i dobrze wstrząsnąć pojemnikiem, aby cukier szybciej się rozpuścił. Pozostaw pojemnik z miąższem owocowym i cukrem na kolejny tydzień lub dwa w ciepłym miejscu, aby powstał tak zwany syrop cukrowy. Następnie ponownie odcedź powstały syrop w podobny sposób, oddzielając miąższ i słodki płyn.
dodaj syrop cukrowy ze śliwek do wcześniej odsączonej i odcedzonej nalewki według własnych upodobań. Syrop zmiękczy smak domowej nalewki i nada jej jeszcze bardziej owocowy smak. W ten sposób nuta alkoholu opuści napój.
dostosowując ilość syropu cukrowego w domowej nalewce, możesz przygotować napój o różnym stopniu mocy i słodyczy. Tak więc, dodając więcej syropu, możesz zrobić wspaniały likier śliwkowy.
smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Śliwka - 42 kcal/100g
- Śliwka świeżo mrożona - 52 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Bimber - 295 kcal/100g