dżem morelowy z moreli

jasne jak słońce z letnim nastrojem i zapachem! Dżem morelowy gotuje się ze świeżych moreli bez sterylizacji i dodawania wody. Gotowy może być stosowany w pasztecikach, nadzieniu do ciast lub po prostu częstowany herbatą. Gęstość dżemu można regulować samodzielnie, zmieniając czas gotowania.
Julia M.Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 2 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 98 % 40 g
163 kcal
IG: 18 / 0 / 83

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak gotować dżem morelowy z moreli? Przygotuj do tego niezbędne składniki. Morele wybierz dojrzałe, soczyste, bez śladów zepsucia. W zależności od słodyczy moreli ilość cukier można zmienić nieco według własnych upodobań.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Morele dobrze spłucz pod bieżącą wodą z zanieczyszczeń. Usuń pestki i pokrój na kilka kawałków, aby szybciej się ugotowały. Nie musisz mocno szlifować. Włóż pokrojone morele do miski.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Obficie posyp morele cukrem. Wstrząśnij, aby cukier rozprowadził się bardziej równomiernie. Pozostaw na kilka godzin, aby wypuściły sok. Najlepiej zostawić je na noc.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    W tym czasie z moreli wyszło dużo soku. Możesz zacząć gotować.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Przenieś całą masę do miski do gotowania i podpal. Doprowadzić do wrzenia. Mieszaj, aby cukier całkowicie się rozpuścił. Gotuj morele przez 15 minut, aby były miękkie.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Następnie zmiel wszystko w dowolny dogodny sposób. Możesz przejść przez maszynkę do mięsa, zmielić w stacjonarnym blenderze lub użyć zanurzalnego. Włóż pokruszoną masę do ognia i gotuj przez kolejne 10-15 minut. Jeśli pojawi się pianka, należy ją usunąć. Im dłużej morele będą gotowane, tym grubszy będzie dżem.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Przygotuj słoiki. Opłucz je dobrze pod bieżącą wodą i spłucz. Następnie wysterylizuj w dowolny dogodny sposób. Można to zrobić w kuchence mikrofalowej, w piekarniku lub podgrzać gorącą parą. Przykryj pokrywki wrzącą wodą.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Wlej dżem morelowy do przygotowanych słoików i zamknij pokrywkami. Ostudzić i odłożyć do chłodnego miejsca do przechowywania. Zimą bardzo przyjemnie będzie otworzyć słoik lata! Miłego zimowego poczęstunku!!!

jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Morele - 46   kcal/100g
  • Morele w puszkach - 50   kcal/100g

Podobne przepisy