kompot z nektarynek na zimę

najsmaczniejszy, pachnący, dla całej rodziny! Kompot z nektarynek na zimę okazuje się znacznie lepszy niż zakupiony-używane są tylko naturalne składniki i wybrane owoce. Dzięki tej metodzie konserwacji zachowana zostanie maksymalna ilość witamin i smaku.
Julia M.Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 19 g
76 kcal
IG: 21 / 0 / 79

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 6 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak gotować kompot z nektarynek na zimę? Przygotuj jedzenie. Weź najbardziej dojrzałe nektaryny, ale nie zepsute, ostrożnie wybierz zbyt miękkie owoce-kompot może z nich fermentować. Dobre mocne owoce dokładnie opłucz, usuń z nich nasiona i pokrój na 2-4 części.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Puszki bardzo dobrze spłucz pod bieżącą wodą. W przypadku tego przepisu nie trzeba ich sterylizować, ponieważ dwukrotnie zostaną poparzone wrzącą wodą. Włóż posiekane nektaryny do słoików w 2/3 objętości.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Osobno w rondlu zagotuj wymaganą ilość wody.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Zalej wrzątkiem nektaryny w słoikach aż do góry. Przykryj słoiki pokrywkami i odstaw na 15 minut. Bardzo ostrożnie wlej wrzącą wodę, aby słoiki nie pękły od zmiany temperatury.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Następnie odcedź słoiki z powrotem do garnka, pozostawiając nektaryny w słoiku. Aby to zrobić, wygodnie jest użyć specjalnej pokrywy z otworami. Dodaj wymaganą ilość cukru w ilości 300 gramów na 1 litr wody. Doprowadź syrop do wrzenia i gotuj przez 5 minut.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Wlej syrop do słoików z nektarynkami. Teraz lepiej jest wlać syrop równo z poziomem szyi, aby między pokrywką a produktem nie było powietrza.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Zakręć słoiki pokrywkami. Pokrywki wstępnie zalać wrzącą wodą od wewnątrz. Umieść słoiki do góry nogami pod kocem i pozostaw je tak, aż całkowicie ostygną. W ten sposób dodatkowo sterylizujesz pokrywki i sprawdzasz ich szczelność. Przechowuj kompot w chłodnym, suchym miejscu. Smacznego!

jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

jak wybrać idealny garnek do zupy, owsianki lub marynowania ogórków przeczytaj artykuł o patelniach.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Nektaryna - 48   kcal/100g

Podobne przepisy