dżem aronia z jabłkami

niezwykły dżem o niesamowitym smaku jesieni. Dżem jest bordowy, o niepowtarzalnym aromacie i cierpkości charakterystycznej wyłącznie dla aronii aronii. Żadna inna znana mi roślina nie daje podobnych nut w smaku. Ta uczta zachwyci prawdziwych koneserów naturalnych smakołyków.
UnicornSteakAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 3 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 97 % 38 g
152 kcal
IG: 18 / 0 / 82

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 2 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Aby zrobić dżem, przygotuj następujące składniki: owoce aronii aronii, słodko-kwaśne jabłka, wodę i granulowany cukier. Jarzębina może być używana zarówno świeża, jak i mrożona. Uważa się nawet, że najsmaczniejsze owoce zamarzniętej rośliny. Dlatego jeśli masz szczęście zdobyć świeżą aronię, zamroź ją wcześniej.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Wlej przefiltrowaną wodę do rondla o odpowiedniej wielkości i grubych ściankach, wlej jedną trzecią cukru i wlej umyte owoce aronii bez ogonków. Umieść patelnię na średnim ogniu i bez przykrycia gotuj przez około czterdzieści minut po zagotowaniu syropu.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Umyj jabłka pod bieżącą wodą i usuń strąki nasion. Pokrój jabłka w średnią kostkę. Lepiej więc odgadnąć je w gotowym dżemie w kształcie, ponieważ kolor jabłek w końcu będzie aroniowy, czyli bordowy.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Jabłka wraz z pozostałym cukrem dodaj do rondla, wymieszaj. Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem drzewa wiśniowego w letnim domku, to na tym etapie możesz dodać kilka liści wiśni do garnka, aby aromatyzować dżem.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Gotuj dżem pod zamkniętą pokrywką na małym ogniu przez około czterdzieści minut po ugotowaniu, od czasu do czasu mieszając, aby się nie przypalił. Ze względu na to, że płyty grzejne są różne dla każdego, podobnie jak naczynia, w których gotuje się dżem, czas gotowania może się znacznie różnić.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Warto skupić się na konsystencji dżemu i jego pożądanej gęstości. W każdym razie nie powinien być zbyt płynny i spływać z łopatki jak syrop. Dżem powinien dobrze zgęstnieć, a plasterki jabłka zmiękną.

dżem można wypróbować natychmiast po całkowitym ostygnięciu. Ale lepiej będzie przenieść go do czystych, suchych słoików i pozostawić na co najmniej noc w lodówce.

przechowuj taki dżem w lodówce, ale nie dłużej niż dwa tygodnie, maksymalnie. W przypadku dłuższego przechowywania istnieje metoda konserwacji przy użyciu sterylizacji szklanych słoików.

smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Jabłka - 47   kcal/100g
  • Jabłka Suszone - 210   kcal/100g
  • Mus jabłkowy w puszkach - 61   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Aronia - 52   kcal/100g

Podobne przepisy