skład / składniki
metoda gotowania
przepis wymaga tylko dojrzałych jagód głogu, zwłaszcza bez śladów zgnilizny. Umyty głóg siekamy nożem na desce. Oddziel miąższ od nasion. Następnie przenosimy jagody do durszlaka i myjemy nad zlewem.
etap drugi-przygotowanie syropu na kompot. Tutaj musimy użyć około 650 gramów wody. To nie jest straszne, jeśli wyjdzie więcej. Wlej wodę do rondla, w którym cały cukier przydzielony do przepisu jest rozcieńczany. Włącz piec. Przełączamy tryb pracy na wysokie temperatury.
wymieszaj wodę łyżką, osiągając całkowite rozpuszczenie cukru w cieczy. Podnieś temperaturę syropu do bliskiej wrzenia lub, jeśli dokładnie – 85 stopni. Wrzuć jagody głogu do syropu. Trzymamy patelnię na przybliżonym pasku temperatury wskazanym powyżej. W tym stanie syrop marnieje przez 10 godzin.
wlej mieszaninę do czystego rondla, przepuszczając syrop przez durszlak. W ten sposób pozbywamy się jagód i doprowadzamy syrop do wrzenia. Jagody wkładamy do słoików umytych gorącą wodą. Wlej wrzący syrop na jagody. Zamykamy słoiki i sterylizujemy je, uciekając się do kąpieli wodnej.
kompot z głogu z pewnością przechowujemy w ciemnym, osłoniętym od słońca miejscu i dość chłodnym. Jeśli wydaje się zbyt słodki, zawsze możesz rozcieńczyć kompot wodą.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Głogów - 52 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g