sos borówkowy ze skrobią, octem winnym i bulionem

bardzo smaczny sos byłby idealnym towarzyszem naleśników! Jest to przepis kulinarny kuchni szwedzkiej, który proponuje przygotowanie uniwersalnego sosu z borówki brusznicy. Dlaczego uniwersalny? Ponieważ prawie wszystko można doprawić takim sosem. Nawiasem mówiąc, w Szwecji tak właśnie robią. To prawda, że dżem z borówki brusznicy jest częściej używany do dań deserowych w kuchni szwedzkiej niż taki sos.
NashaDashaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 6 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 94 % 16 g
86 kcal
IG: 24 / 0 / 76

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 15 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.
  2. Krok 2:

    Krok 2.
  3. Krok 3:

    Krok 3.
  4. Krok 4:

    Krok 4.
  5. Krok 5:

    Krok 5.
  6. Krok 6:

    Krok 6.

najpierw musimy zamienić borówki brusznicy w puree. Można to zrobić za pomocą wszelkich dostępnych środków - w blenderze lub w sitku. Następnie musisz dodać naturalny miód do borówki brusznicy. W niektórych przypadkach miód można zastąpić cukrem. Teraz musisz wlać bulion mięsny do przecieru z borówki brusznicy, pozostawiając trochę skrobi. Bulion skrobiowy powinien być zimny. Zamiast bulionu możesz wziąć zwykłą wodę. Dodaj skrobię do części bulionu i dobrze wymieszaj. I wlej ocet do borówki brusznicy i umieść na kuchence.
gdy mieszanina jest bardzo gorąca, wlej skrobię do garnka i kontynuuj gotowanie, ciągle mieszając sos łyżką. Sos należy gotować przez około pięć minut, odliczanie rozpocząć, gdy płyn się zagotuje.
ten sos z borówki brusznicy przyprawia każde jedzenie. Próbowałem go nawet z lodami, okazało się pyszne. To prawda, że bulion został zastąpiony wodą. Ogólnie sos z borówki brusznicy nadaje się do przyprawiania dań mięsnych i rybnych, a także dań z dziczyzny lub drobiu.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Miód - 400   kcal/100g
  • Borówka brusznica - 43   kcal/100g
  • Ocet winny biały - 14   kcal/100g
  • Rosół - 15   kcal/100g
  • Skrobia ziemniaczana - 300   kcal/100g

Podobne przepisy