skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak smażyć placki z kapustą? Przygotuj składniki zgodnie z listą. Proces przygotowania ciasta drożdżowego jest długi, ale warto. Do miski wlej szklankę ciepłego mleka, rozpuść w niej pół łyżeczki cukru i łyżeczkę suchych drożdży. Pozostaw w spokoju dosłownie na 5 minut. Wlej olej roślinny do miski z mieszanką drożdży i dodaj sól, ponownie wymieszaj.
Krok 2:
Przesiej mąkę pszenną przez sito. Zrób to lepiej dwa razy, aby nasycić go tlenem - produkty z takiego ciasta są bardziej miękkie i przewiewne. Wlej przesianą mąkę pszenną do miski z płynem. Najpierw ugniataj masę łyżką, a następnie stopniowo wlewając mąkę, Kontynuuj ugniatanie rękami. Ciasto drożdżowe należy ugniatać rękami tak długo, jak to możliwe, aby gluten wyszedł z mąki. Nie skupiaj się na objętości mąki, ale na konsystencji ciasta.
Krok 3:
Ciasto powinno być gładkie i elastyczne, zwiń je w kulkę. Włóż z powrotem do miski, przykryj miskę bawełnianym ręcznikiem i pozostaw w ciepłym miejscu na półtorej godziny do wyrośnięcia. Ciasto powinno wzrosnąć półtora do dwóch razy.
Krok 4:
W międzyczasie zrób nadzienie do pasztecików. Obierz cebulę i drobno posiekaj nożem. Marchewki umyć, obrać i zetrzeć na średniej tarce. Drobno posiekaj białą kapustę. Wlej olej roślinny na patelnię, smaż na nim cebulę i marchewkę przez 5 minut. Do warzyw wyślij kapustę, dodaj sól, czarny pieprz do smaku, koncentrat pomidorowy, wymieszaj i gotuj na średnim ogniu przez około 15 minut.
Krok 5:
Zmiażdż gotowe ciasto i przejdź do formowania ciast. Podziel ciasto na kilka kawałków, w zależności od pożądanej wielkości pasztecików. Zwiń każdy w kulki. Każdą kulkę rozwałkować na tortillę, na środek tortilli ułożyć łyżkę nadzienia.
Krok 6:
Ostrożnie przymocuj krawędzie pasztecików, połóż je na desce natłuszczonej olejem roślinnym szwem w dół i pozostaw na kilka minut do podniesienia. W tym czasie rozgrzej patelnię.
Krok 7:
Wlej olej roślinny na patelnię. Rozgrzej go. Na oleju smaż paszteciki z obu stron na złoty kolor, około 2-3 minuty na stronę, w zależności od rozgrzania patelni. Smacznego!
przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!
płyn, w którym drożdże są hodowane, powinien być przyjemny w dotyku, nie wyższy niż 40 stopni. Dlaczego to ma znaczenie? W ciepłym środowisku drożdże są dobrze aktywowane, umierają w gorącym środowisku, aw zimnym po prostu nie działają. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, przetestuj drożdże przed zmieszaniem z resztą składników. Wlej trochę ciepłego mleka do miski, wymieszaj w niej drożdże. Przykryj miskę ręcznikiem kuchennym i umieść w ciepłym miejscu bez przeciągów na 10-15 minut. W tym czasie na powierzchni ciasta powinna pojawić się Piankowa Czapka drożdżowa. Jeśli tak się nie stanie, proces fermentacji się nie rozpoczął (drożdże są przeterminowane lub zepsute). W takim przypadku warto wziąć inne drożdże, w przeciwnym razie pieczenie nie zadziała.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Mleko krowie całe - 68 kcal/100g
- Mleko 3,5% tłuszczu - 64 kcal/100g
- Mleko 3,2% tłuszczu - 60 kcal/100g
- Mleko 1,5% tłuszczu - 47 kcal/100g
- Skoncentrowane mleko 7,5% tłuszczu - 140 kcal/100g
- Mleko 2,5% tłuszczu - 54 kcal/100g
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Gotowana marchewka - 25 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Pasta pomidorowa - 28 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Mąka pszenna - 325 kcal/100g
- Kapusta biała - 28 kcal/100g
- Kapusta biała gotowana - 21 kcal/100g
- Suche drożdże - 410 kcal/100g