placki z cukinii na patelni

delikatne, piękne, smaczne, zdrowe - dla całej rodziny! Placki z cukinii są przygotowywane bardzo szybko, a produkty do ich przygotowania znajdują się w każdej lodówce. Naleśniki są szczególnie dobre w sezonie cukinii. Dodając różne składniki, możesz dowolnie zmieniać smak potrawy.
katushafinAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 12 % 2 g
tłuszcze 41 % 7 g
węglowodany 47 % 8 g
100 kcal
IG: 50 / 0 / 50

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić placki z cukinii na patelni? Przygotuj jedzenie. Najsmaczniejsze naleśniki uzyskuje się z młodej cukinii. Ale jeśli nie masz ich bardzo młodych, to nie jest straszne, i tak się uda!

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Przygotuj cukinię. Najpierw należy je dobrze umyć i wytrzeć do sucha. Ponieważ mam młodą cukinię, po prostu odcinam końcówki i wycinam ciemne plamki na skórze. Jeśli cukinia jest stara, konieczne jest oczyszczenie jej z grubej skóry i usunięcie z niej nasion.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Zetrzyj cukinię na grubej tarce. Bezpośrednio rękami odpowiednio wyciśnij powstałą masę. Jeśli sok się wyróżnia, spuść go. Mam trochę suchej cukinii, nie było soku.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Dodaj jajko i sól do cukinii, wymieszaj. Porcjami zacznij dodawać mąkę, natychmiast ją mieszając, aby nie tworzyły się grudki mąki. Możesz zwiększyć ilość mąki, w zależności od tego, jakie ciasto otrzymasz. Jeśli cukinia jest bardzo wodnista, włóż więcej.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Rozgrzej patelnię i wlej na nią olej. Mam patelnię nieprzywierającą, po prostu smaruję ją niewielką ilością. Ciasto wyłożyć małymi porcjami. Naleśniki nie są konieczne, aby były bardzo grube, mogą się nie upiec.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Smaż z jednej strony na złoty kolor, Odwróć. Smaż z drugiej strony, aż się ugotuje. Jeśli naleśniki będą trudne do odwrócenia, dodaj więcej mąki do ciasta. Radzę na próbę usmażyć kilka naleśników, aby dostosować konsystencję ciasta.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Placki z cukinii podawaj natychmiast, ze śmietaną lub jogurtem. Smacznego!

jeśli zetrzesz cukinię na drobnej tarce, naleśniki okażą się jeszcze delikatniejsze.
do smaku można dodać startą cebulę lub czosnek. Ciekawe będzie również, jeśli zetrzesz ziemniaki lub marchewkę razem z cukinią.
często do ciasta na placki dodaje się starty ser i posiekane warzywa.
są też słodkie przepisy-z rodzynkami i jabłkiem.
możesz zagnieść ciasto na kefirze, wtedy naleśniki okażą się bujne i bardziej znane, ta opcja spodoba się dzieciom. .

która cukinia będzie najlepsza? Wybierz młode owoce o delikatnej skórce. Umyj je i obierz. Nie trzeba ciąć bardzo cienkiej skóry. Jeśli używasz bardziej dojrzałej cukinii, odetnij grubą skórkę i wytnij środek z nasionami.

przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!

ważne! niewłaściwie dobrana patelnia może zepsuć nawet najlepszy przepis. Przeczytaj wszystkie szczegóły, jak wybrać idealną patelnię do różnych potraw tutaj .

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Jajko kurze - 157   kcal/100g
  • Białko jaja - 45   kcal/100g
  • Proszek jajeczny - 542   kcal/100g
  • Żółtko - 352   kcal/100g
  • Jajko strusia - 118   kcal/100g
  • Cukinia - 23   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364   kcal/100g
  • Mąka krupczatka - 348   kcal/100g
  • Mąka - 325   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g

Podobne przepisy