skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić ciasto na pierogi z wiśniami? Przygotuj wszystkie produkty. W misce rozbij jajko i ubij je szczyptą soli trzepaczką lub widelcem.
Krok 2:
Przesiej większość mąki do miski z jajkiem. Kolejną część będziemy mieszać stopniowo, obserwując konsystencję ciasta. W międzyczasie odłóż ją na bok.
Krok 3:
Ugniataj ciasto, ale nie próbuj zbyt mocno, ponieważ nie jest to ostateczna wersja. Po prostu upewnij się, że masa jest lepka, grudkowata - aby mąka zamoczyła się.
Krok 4:
Zagotuj szklankę wody i wlej wrzącą wodę do ciasta. Wymieszać.
Krok 5:
Teraz dodaj pozostałą mąkę w częściach i zagniataj ciasto o żądanej gęstości i konsystencji. I konieczne jest, aby ciasto nie przyklejało się do rąk, nie było zbyt strome, dobrze utrzymywało swój kształt. I możesz mieć więcej lub mniej mąki niż ja.
Krok 6:
Gdy łyżka stanie się trudna do ugniatania, przenieś ciasto na stół i ugniataj rękami. Ciasto budyniowe jest nieprzylepne, miękkie, elastyczne.
Krok 7:
Wyjmij pestki z wiśni. Dodaj cukier do wiśni. Jeśli masz wiśnie w puszkach, spuść z nich cały płyn.
Krok 8:
Wymieszaj wiśnie z cukrem. To będzie farsz.
Krok 9:
Aby uformować pierogi, zwiń kiełbasę z części ciasta i pokrój na kawałki.
Krok 10:
Zwiń każdy kawałek w kulkę.
Krok 11:
Każdą kulkę rozwałkuj wałkiem do ciasta, umieść nadzienie na środku i ściśnij krawędzie. Uformuj pierogi.
Krok 12:
Możesz spędzić więcej czasu i zrobić pierogi z kręconą połtawską krawędzią-liną.
Krok 13:
Uformuj w ten sposób wszystkie pierogi. Aby nie sklejały się ze sobą i nie przylegały do powierzchni, połóż je na desce z mąki w pewnej odległości od siebie.
Krok 14:
Surowe pierogi można gotować na parze lub gotować we wrzącej osolonej wodzie. Jeśli gotujesz na parze, posmaruj ruszt do gotowania na parze olejem i ułóż pierogi. Gotuj przez 10-15 minut. Jeśli gotujesz, zagotuj wodę z solą, zanurz w niej pierogi i gotuj przez około 7 minut.
Krok 15:
Przenieś gotowe pierogi z wiśniami na talerze.
Krok 16:
Podawaj je ze śmietaną i dobrym humorem!
pierogi z wiśniami to wspaniałe letnie danie! A dzięki cudom zamrażania ten przepis jest dla nas dostępny przez cały rok. Powiem też, że z takim ciastem można gotować pierogi z dowolnymi nadzieniami, a także pierogi, również z dowolnymi nadzieniami.
przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Wiśnia kwaśna - 52 kcal/100g
- Wiśnia słodka - 64 kcal/100g
- Wiśnia suszona - 292 kcal/100g
- Wiśnia w puszkach - 61 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Mąka pszenna - 325 kcal/100g
- Jajko kurze - 80 kcal/100g