skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić pastę orzechową w domu? Bardzo proste. Aby to zrobić, potrzebujesz tylko trzech składników z listy. Orzeszki ziemne można wziąć już obrane smażone, solone lub niesolone. Jeśli weźmiesz solone orzeszki ziemne, sól należy wykluczyć ze składników. Zamiast cukru możesz użyć cukru pudru. Możesz dodać więcej cukru według własnych upodobań.
Krok 2:
Moje orzeszki ziemne są świeże, nieobrane, więc pierwszym krokiem jest ich usmażenie i obranie. Możesz smażyć na suchej patelni z ciągłym mieszaniem na małym ogniu lub w piekarniku. Jeśli wybierzesz drugą metodę, wlej orzechy na blachę do pieczenia w jednej warstwie i włóż do piekarnika nagrzanego do 150°C na 25-30 minut, od czasu do czasu mieszając.
Krok 3:
Łuska na orzechach powinna ciemnieć, a same orzechy nabierają złotego odcienia.*
Krok 4:
Wyjmij orzechy z piekarnika i pozwól im ostygnąć. Następnie możesz łatwo oddzielić jądra od łuski.
Krok 5:
Do miski blendera lub robota kuchennego włóż obrane orzeszki ziemne, dodaj cukier i sól (mój Blender jest mały, więc położyłem połowę) i zacznij ubijać.
Krok 6:
Na początku okazuje się małe okruchy orzechów. Podczas ubijania ten suchy miękisz zacznie się nawilżać, ponieważ orzeszki ziemne uwalniają olej i zbrylają się. Okresowo zatrzymuj ubijanie i zeskrob masę z boków miski łopatką, aby ponownie leżała na dnie.
Krok 7:
Kontynuuj ubijanie, aż orzeszki ziemne zmienią się w pastę. Masa się nagrzeje, uwolni się jeszcze więcej oleju, dzięki czemu mieszanina stanie się płynna i bardziej jednorodna. Jeśli podczas procesu mielenia Blender bardzo się nagrzeje, wyłącz go i pozwól mu nieco ostygnąć. Następnie kontynuuj mielenie orzechów do pożądanej konsystencji.
Krok 8:
Kiedy zacząłem mieć jednorodną, gęstą pastę, wsypałem drugą część orzechów i kontynuowałem ubijanie, aż będzie całkowicie gładkie.
Krok 9:
Pasta z orzeszków ziemnych bardzo się nagrzewa i jest prawie całkowicie jednorodna z niewielkimi plamami drobnego, drobnego okruchu orzecha.
Krok 10:
Przenieś pastę z orzeszków ziemnych do czystych, suchych słoików z pokrywką i przechowuj w lodówce nie dłużej niż 4 tygodnie. Smacznego!
* w niektórych źródłach czytałem, że niepożądane jest smażenie orzeszków ziemnych w skórce. Należy go namoczyć w wodzie przez około 4 godziny, następnie obrać, a następnie usmażyć. Wtedy wszystkie szkodliwe substancje wyjdą z samych orzechów i łuski. Nie zagłębiłem się w badanie tego problemu. Ale jeśli chcesz, wygoogluj to sam i wybierz najlepszy dla siebie sposób przygotowania orzechów.
weź pod uwagę, że każdy ma inne piekarniki. Temperatura i czas gotowania mogą różnić się od wskazanych w przepisie. Aby każde upieczone danie odniosło sukces, skorzystaj z przydatnych informacji o cechach piekarników !
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Surowe orzeszki ziemne ze skorupką - 564 kcal/100g
- Surowe orzeszki ziemne bez łupin - 568 kcal/100g
- Orzeszki ziemne gotowane - 376 kcal/100g
- Orzeszki ziemne prażone ze skorupką - 582 kcal/100g
- Orzeszki ziemne prażone i solone - 585 kcal/100g
- Orzeszki ziemne orzechy - 568 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g