dżem wiśniowy bez pestek na zimę z wiśni

gęsty, aromatyczny, szybki! Aby ugotować dżem wiśniowy, potrzebujesz tylko 15 minut, ponieważ jest przygotowywany z żelatyny z posiekanych wiśni. Najbardziej pracochłonne jest tutaj usunięcie kości. Rozkoszuj się pysznym deserem w mroźny zimowy wieczór!
katushafinAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 4 % 3 g
tłuszcze 1 % 1 g
węglowodany 95 % 73 g
166 kcal
IG: 59 / 0 / 41

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 1 h 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak gotować dżem wiśniowy? Przygotuj potrawy do przygotowania dżemu. Wiśnie mogą być używane zarówno świeże, jak i mrożone. Jeśli wziąłeś mrożoną jagodę, rozmroź ją i wrzuć do durszlaka, aby ułożyć nadmiar soku. Ale nie wylewaj soku - dodaj go przed gotowaniem, jeśli po zasypaniu cukru uwolni się mało płynu. Jeśli boisz się gotować żelatynę, zamień ją na agar-agar.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Dobrze umyj wiśnie pod bieżącą wodą, wrzuć do durszlaka, aby uzyskać nadmiar płynu. Usuń pestki z wiśni. Możesz użyć specjalnych gadżetów, które teraz pojawiły się w sprzedaży. I możesz to zrobić za pomocą szpilki do włosów - jego okrągła część doskonale radzi sobie z zadaniem.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Obrane wiśnie posyp cukrem i odstaw na pół godziny, aby sok się wyróżniał.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Następnie zmiksuj jagodę za pomocą blendera zanurzeniowego. Nie jest konieczne mielenie go do pełnej jednorodności-kawałki wiśni w dżemie będą bardzo przydatne. Ostrożnie, sok wiśniowy mocno się rozpryskuje.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wlej żelatynę do puree wiśniowego.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Wymieszaj i odstaw na 10 minut.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Przenieś puree do garnka z grubym dnem.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Postaw ją na małym ogniu.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Przy ciągłym mieszaniu zagotuj dżem. Gotuj przez około 15-20 minut, ciągle mieszając, aby dżem się nie przypalił. Czas gotowania jest wskazany w przybliżeniu, może być konieczne ugotowanie go trochę więcej lub trochę mniej. Skoncentruj się na gotowości dżemu.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Określ gotowość, upuszczając dżem na spodek-po ostygnięciu kropla nie powinna się rozprzestrzeniać.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Przenieś gorący dżem do czystych, suchych słoików.

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    Zwiń słoiki pokrywkami lub przekręć je żelaznymi. Ponieważ dżem zawiera masło cukrowe, najlepiej przechowywać go w zimnym miejscu.

długo wątpiłem, czy dżem się uda - zwykle zaleca się, aby nie gotować żelatyny, aby nie straciła swoich właściwości żelujących. Ale udało mi się. Gotowałem małą porcję, wszystko było idealnie zamrożone. Dżem w puszce nie płynie i jest całkowicie stabilny. Nadal będę gotować!

pamiętaj, że przyprawy takie jak sól, cukier, a także ocet i jego substytuty są używane w przepisach na preparaty na zimę nie tylko ze względu na smak, ale przede wszystkim jako konserwanty. Dlatego w żadnym wypadku nie należy zmniejszać stężenia soli i cukru, a także zastępować octu (esencji) słabszym stężeniem niż wskazano w przepisie, w przeciwnym razie ocet (sól/cukier) nie pokaże swoich właściwości konserwujących, a przedmiot zostanie zepsuty.

dlaczego żelatyna nie twardnieje dobrze, jak uniknąć nieprzyjemnych żelatynowych grudek w naczyniu, a także Przeczytaj wszystkie sekrety i subtelności gotowania w artykule o żelatynie .

jak wybrać idealny garnek do zupy, owsianki lub marynowania ogórków przeczytaj artykuł o patelniach.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Wiśnia kwaśna - 52   kcal/100g
  • Wiśnia słodka - 64   kcal/100g
  • Wiśnia suszona - 292   kcal/100g
  • Wiśnia konserwowa - 61   kcal/100g
  • Żelatyna - 355   kcal/100g

Podobne przepisy