bulion z indyka

Szybki i smaczny, zdrowy i pożywny! Rosół z indyka to jedna z najbardziej dietetycznych zup, a zatem bardzo zdrowa. Jest dość łatwo przyswajalny przez organizm i służy jako podstawa do różnych zup lub sosów. Możesz nawet podać do tego pikantne wypieki!
Julia M.Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 57 % 4 g
tłuszcze 29 % 2 g
węglowodany 14 % 1 g
33 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h 10 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak gotować bulion z indyka? Do gotowania możesz użyć dowolnej części indyka, ale najlepiej wziąć część kostną. To rosół gotowany na kości jest bardziej bogaty. Używam części barkowej skrzydła. Jest podobny do podudzia z kurczaka, tylko kilkakrotnie większy. Opłucz wybraną część indyka pod bieżącą wodą. Obierz cebulę i marchewkę i spłucz pod bieżącą wodą z zanieczyszczeń.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Do gotowania weź wygodną, głęboką patelnię i włóż do niej obraną cebulę i marchewkę. Cięcie ich nie jest konieczne. Gotują się podczas gotowania. Dodaj liść laurowy i ziele angielskie do garnka.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Dodaj indyka.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Napełnij wszystko wodą, aby mięso było całkowicie pokryte. Postaw garnek na ogniu i zagotuj. Podczas procesu ogrzewania powstanie piana, którą należy usunąć. Nie będziemy jej potrzebować. Po ugotowaniu przykryj garnek pokrywką i zrób mały ogień. Pozostaw bulion do gotowania na małym ogniu przez 1-1, 5 godziny (w zależności od twardości mięsa).

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    10 minut przed końcem gotowania dodaj do garnka trochę soli i przypraw według własnych upodobań. Gotowy bulion należy przecedzić przez drobny sitko lub kilka warstw gazy, łapiąc mięso i warzywa. Dzięki temu bulion stanie się przezroczysty.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Wlej gotowy bulion do miski i podawaj. Do bulionu można dodać gotowane mięso z indyka i gotowane jajka. Posyp bulion świeżymi ziołami. Smacznego!

Ilość wody podaną w przepisie można zmniejszyć lub zwiększyć według własnego uznania.

indyka można zastąpić kurczakiem lub dowolnym innym rodzajem mięsa. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku czas gotowania i zawartość kalorii w naczyniu ulegną zmianie.

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Tusza z indyka bez skóry - 161   kcal/100g
  • Indyk II kategorii - 194   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Przyprawy suche - 240   kcal/100g
  • Ziele angielskie - 263   kcal/100g

Podobne przepisy