pierogi z wiśniami mrożonymi

najsmaczniejsze, przepyszne, dla całej rodziny! Pierogi z mrożonymi wiśniami nie są gorsze niż ze świeżymi. A po zapoznaniu się z kilkoma sekretami nauczysz się gotować pierogi, aby nie przeciekały! Teraz nie musisz czekać na lato, aby cieszyć się tym pysznym daniem.
katushafinAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 13 % 5 g
tłuszcze 15 % 6 g
węglowodany 73 % 29 g
185 kcal
IG: 14 / 0 / 86

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić pierogi z mrożonymi wiśniami? Przygotuj produkty do przygotowania ciasta. Pamiętaj, aby odmierzyć mąkę i wodę jedną szklanką, a następnie nie trzeba dodawać mąki w tym procesie.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Weź miskę wystarczająco głęboką, aby wygodnie ugniatać. Przesiej do niego mąkę. To nasyci ją powietrzem, a ciasto będzie jeszcze delikatniejsze i bardziej miękkie. Dodaj sól do mąki, dobrze wymieszaj.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Zrób dziurę w środku mąki. Wlej do niego rozbite jajko i olej roślinny. Za pomocą widelca lekko wstrząśnij jajkiem i masłem z mąką. Nie próbuj od razu zagniatać tego ciasta, to nie zadziała, za mało płynnego składnika. Wystarczy wymieszać jajko i to wszystko.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Zagotuj wodę, wlej wrzącą wodę do szklanki. I od razu, tak aby kolejne bąbelki płynęły przez wodę, wlej wrzącą wodę do mąki. Pamiętaj, aby umieścić rękawicę na dłoni, bardzo gorąco. Podczas nalewania wody aktywnie mieszaj mąkę widelcem. W ten sposób mąka zostanie zaparzona, gluten bardzo szybko się w niej rozwinie, a ciasto stanie się bardzo elastyczne i posłuszne.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Po wlaniu całej wody ugniataj ciasto widelcem, jest gorące, ostrożnie! Ale ostygnie dość szybko, a ręce pójdą w ruch. Na początku będzie się wydawać, że jest za dużo mąki i za mało płynu. Nie spiesz się, aby wlać więcej wody, stopniowo cała mąka interweniuje, a ciasto stanie się jednorodne.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Na koniec ułóż ciasto na powierzchni roboczej. Ciasto nie jest lepkie, nie musisz nawet posypywać go mąką. Zagnieść ciasto na gładko i złożyć w kulkę. Włóż ciasto do miski, przykryj ręcznikiem i odstaw na 20 minut.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Gdy ciasto odpoczywa, przygotuj nadzienie. Nie rozmrażaj wiśni! To jest pierwszy sekret & quot; nie płynących & quot; pierogów. Drugim sekretem jest skrobia. Podczas gotowania sok z wiśni zostanie zmieszany ze skrobią, zgęstnieje i nie wypłynie.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Cukier wymieszaj ze skrobią.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Podziel leżące ciasto na 4 części. Będziesz pracować z jednym, pozostałe trzy ponownie włóż do miski.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Rozwałkuj ciasto w okrąg o grubości kilku milimetrów. Tutaj nadal musiałem dodać trochę mąki, ciasto po starzeniu stało się jeszcze bardziej miękkie.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Wytnij koła za pomocą specjalnego kształtu lub szklanki.

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    I dopiero teraz wyjmij część mrożonych wiśni, około 1/4 części. Weź okrąg, wlej 1/3 łyżeczki mieszanki cukru i skrobi na środek. Połóż kilka wiśni. 2 lub 3 jagody pasowały do moich pierogów, w zależności od wielkości.

  13. Krok 13:

    Krok 13.

    Umieść pierogi w formie pasztecika. Krawędź można dodatkowo wzmocnić warkoczem. Ale w końcu się spieszyłem i nie skręciłem. W rezultacie pierogi i tak się nie rozpadły. Po prostu z warkoczem jest również piękny.

  14. Krok 14:

    Krok 14.

    Po uformowaniu pierwszej partii pierogów połóż je na posypanej mąką desce i włóż do zamrażarki. Lub natychmiast gotuj. Nie trzeba ich długo utrzymywać w cieple - wiśnie stopią się i popłyną. Przejdź do następnej partii.

  15. Krok 15:

    Krok 15.

    Gotuj pierogi w osolonej wodzie. Wrzuć je do wrzącej wody, pamiętaj, aby delikatnie wymieszać, aby ciasto nie przykleiło się do dna. Po ugotowaniu gotuj przez 3 minuty. Wszystkie pierogi powinny się wynurzyć. Wyjmij pierogi na talerz łyżką cedzakową. Podawać z masłem lub kwaśną śmietaną. Smacznego!

bardzo udany przepis! Zaczynając od ciasta, kończąc na nadzieniu. Brak pierogów!!! podczas gotowania nie kapał. Nigdy tego nie miałem. Zwykle połowa wiśni znajdowała się w rondlu, a same pierogi szenilowe straciły całe piękno. Nawet ze świeżymi wiśniami będę gotować w ten sposób, ze skrobią i cukrem w każdym pierogu, a nie od razu w wiśni.
wezmę ciasto na pierogi z innymi nadzieniami i na pierogi. Jest bardzo elastyczny, pięknie się rzeźbi i dobrze smakuje.

pamiętaj, aby umyć jajka przed użyciem, ponieważ nawet pozornie czysta skorupa może zawierać szkodliwe bakterie. Najlepiej używać detergentów do żywności i pędzla.

przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Jajko kurze - 157   kcal/100g
  • Białko jaja - 45   kcal/100g
  • Proszek jajeczny - 542   kcal/100g
  • Żółtko - 352   kcal/100g
  • Jajko strusia - 118   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364   kcal/100g
  • Mąka krupczatka - 348   kcal/100g
  • Mąka - 325   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Skrobia ziemniaczana - 300   kcal/100g
  • Mrożona wiśnia - 46   kcal/100g

Podobne przepisy