skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj wszystkie niezbędne składniki do przygotowania piwa. Oprócz cytryn możesz użyć 1 limonki lub zrobić mieszankę cytrusów z soku z 2 cytryn, 1 limonki i 1 pomarańczy. Groszek ziela angielskiego w ogóle nie może być dodawany, ale z nimi napój okazuje się nieco bardziej pachnący.
Krok 2:
Wlej wodę do rondla i podpal. Doprowadzić wodę do wrzenia.
Krok 3:
Podczas gotowania wody obierz korzeń imbiru i zetrzyj na drobnej lub średniej tarce. Możesz również pokroić imbir w drobną kostkę, ale lepiej zetrzeć na tarce - w ten sposób uwolni się z niego więcej soku. Cały sok, który jest uwalniany podczas mielenia imbiru, musi być zachowany - jest potrzebny do przygotowania piwa.
Krok 4:
Gdy woda się zagotuje, zdejmij patelnię z ognia. Wlej cukier do wciąż wrzącej wody, dodaj starty imbir i groszek ziela angielskiego. Mieszaj, aż cukier całkowicie się rozpuści. Pozostaw bulion w temperaturze pokojowej do zaparzenia i stopniowo schładzaj do temperatury 37-40°C. !!! Imbir nie powinien być gotowany na ogniu - wszystkie przydatne właściwości szybko znikną z niego. Bulion powinien stopniowo schładzać się, aby imbir oddał wszystkie swoje soki.
Krok 5:
Gdy bulion ostygnie, umyj cytryny, pokrój na pół i wyciśnij sok. Można to zrobić ręcznie, ale lepiej za pomocą sokowirówki - w ten sposób uzyskasz lepszą jakość i będzie więcej soku.
Krok 6:
W schłodzonym do pożądanej temperatury (jeśli temperatura jest wyższa, drożdże mogą umrzeć, jeśli dolna fermentacja jest powolna) wywar imbirowy dodaj sok z cytryny i suche drożdże. Mieszaj, aż drożdże całkowicie się rozpuszczą. Lepiej jest najpierw sprawdzić drożdże pod kątem świeżości: rozpuścić 1/4 łyżeczki drożdże w 3 łyżkach ciepłej wody (37-40°C) i pozostawić na 10 minut. Jeśli na powierzchni pojawi się Piankowa Czapka, drożdże są aktywne.
Krok 7:
Wlej napój do czystej plastikowej butelki i szczelnie zamknij pokrywkę. Nie radzę wlewać do szklanego słoika, ponieważ jeśli zapomnisz pilnować fermentacji, słoik może eksplodować.
Krok 8:
Umieść piwo w ciemnym, suchym, ciepłym miejscu o temperaturze powietrza 18-25°c na 24 godziny, okresowo sprawdzając butelkę i, jeśli to konieczne, otwierając korek i uwalniając nagromadzony Gaz. Fermentacja rozpoczyna się niemal natychmiast, dlatego najlepiej sprawdzać butelkę Co 4-5 godzin. Jeśli butelka jest bardzo spuchnięta (a jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, tak będzie), należy ostrożnie odkręcić nakrętkę i spuścić Gaz nagromadzony podczas fermentacji.
Krok 9:
Gotowe piwo przecedzić przez sito i wlać do czystej butelki lub słoika. Zamknij słoik pokrywką i wstaw do lodówki na 2-5 dni do zaparzenia. Nie będzie już fermentacji z emisją dwutlenku węgla, więc puszka nie wybuchnie. Gotowe piwo przechowuj w lodówce nie dłużej niż 10 dni. Smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cytryna - 16 kcal/100g
- Skórka z cytryny - 47 kcal/100g
- Imbir - 80 kcal/100g
- Imbir suchy - 347 kcal/100g
- Imbir marynowany - 51 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g
- Suche drożdże - 410 kcal/100g