skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak marynować borowiki na zimę? Przygotuj składniki zgodnie z listą. Borowiki najlepiej stosować do marynowania małych rozmiarów. Po pierwsze, uważa się, że duże czapki grzybów gromadzą substancje toksyczne, po drugie, małe grzyby są gęste, elastyczne, a po trzecie pięknie wyglądają w obrabianym przedmiocie.
Krok 2:
Umyj świeżo zebrane grzyby, Wyczyść, jeśli grzyby są duże, pokrój je na małe kawałki, które wygodnie będzie umieścić w słoikach.
Krok 3:
Grzyby wkładamy do emaliowanej patelni, zalewamy zimną czystą wodą, dodajemy łyżkę soli i podpalamy. Gdy woda się zagotuje, zmniejsz ogień do średniego i gotuj grzyby przez około 15 minut. Spuść wodę.
Krok 4:
Wlej grzyby świeżą partią wody i gotuj również przez około 15 minut. Spuść wodę, wrzuć grzyby do durszlaka, aby płyn był całkowicie szklany.
Krok 5:
W międzyczasie gotujemy marynatę. Wlej przefiltrowaną wodę do rondla, dodaj cukier, sól. Gdy marynata się zagotuje, dodaj liść laurowy i ziarna pieprzu, ząbki czosnku dla dodatkowego smaku, gotuj przez około 5 minut.
Krok 6:
Do marynaty spuszczamy borowiki, gotujemy je przez około 5 minut, wlewamy ocet stołowy. Pozwól marynacie ponownie się zagotować, wyłącz ogień.
Krok 7:
Grzyby układamy w uprzednio umytych i wysterylizowanych słoikach roztworem sody, napełniamy je pozostałą marynatą do ramion słoików, ale aby całkowicie zakryła zawartość słoików.Umieszczamy słoiki z grzybami w rondlu wypełnionym gorącą wodą, na dnie należy umieścić bawełnianą szmatkę, aby szkło nie pękło po podgrzaniu.
Krok 8:
Sterylizujemy słoiki (objętość 0,5 l) z grzybami przez około 10 minut od momentu zagotowania wody w rondlu. Zwijamy słoiki sterylnymi pokrywkami, pozwalamy obrabianemu przedmiotowi ostygnąć w temperaturze pokojowej pod kocem. Marynowane grzyby są gotowe na zimę. Mogą być używane do robienia gorących, zup, ciast, pizzy i sosów. Smacznego!
aby dżem nie był kwaśny, a słoik z ogórkami nie eksplodował, przeczytaj podstawowe zasady, sekrety i życiowe hacki o przygotowaniach na zimę.
ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Borowiki świeże - 34 kcal/100g
- Białe smażone - 162 kcal/100g
- Białe marynowane - 24 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal / 100g
- Ocet stołowy - 11 kcal/100g