skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj składniki. Do podania potrzebna jest śmietana, pierogi z kapusty są smaczniejsze ze śmietaną, ale można je podawać z majonezem lub sosem. Podczas gotowania pierogów używamy liści laurowych i słodkiego groszku, nadadzą potrawie szczególny aromat i smak.
Krok 2:
Zróbmy nadzienie do pierogów. Oczywiście lepiej jest wziąć młodą kapustę, aby głowa była ciasna, wtedy pierogi będą smaczniejsze. Drobno posiekaj kapustę lub posiekaj ją w kombajnie, dodaj trochę, aby kapusta wypuściła sok, stała się miękka i smaczna. Wbij jedno jajko kurze do miski z kapustą, dobrze wymieszaj.
Krok 3:
Wbij jajko kurze do głębokiej miski, jeśli jajka nie są duże, możesz wziąć dwie sztuki. Dodaj szczyptę soli i dobrze ubij widelcem (do uzyskania gładkości).
Krok 4:
Wlej szklankę wody, wymieszaj masę.
Krok 5:
Dodaj przesianą mąkę pszenną. Wlej mąkę na części, zagniatając ciasto. Mąka może odejść trochę więcej lub mniej, spójrz na powstałe ciasto. Dobrze zagnieść ciasto. Powinien być ciasny i nie przyklejać się do rąk. Uformuj ciasto w kulkę.
Krok 6:
Owinąć powstałą bułkę w folię spożywczą i włożyć do lodówki na pół godziny.
Krok 7:
Wyjmij ciasto z lodówki, posyp stół mąką. Kiełbasę zwijamy z ciasta, kroimy nożem na małe kawałki. Tworzymy z nich koloboki, z których każdy zwija się w małe ciasto. Sochni na pierogi kapuściane można zrobić trochę więcej i trochę grubsze niż na mięsie, ponieważ kapusta jako nadzienie jest nadal grubsza niż mięso i może rozerwać zbyt cienkie ciasto podczas gotowania.
Krok 8:
Na każdy soczysty rozłożyć łyżeczką trochę nadzienia z kapusty, uformować pierogi.
Krok 9:
Kładziemy uformowane pierogi na zmiętej desce, ale nie trzymamy ich w cieple przez długi czas, aby nie spłynęły. Możesz zamrozić do przyszłego użytku w zamrażarce. W rondlu zagotuj wodę z dodatkiem soli, liścia laurowego i groszku. Włóż pierogi do wrzącej wody. Natychmiast wymieszaj drewnianą łyżką, aby nie przykleiły się do dna patelni. Gotuj przez około 20 minut od momentu zagotowania bulionu. To wystarczająco dużo czasu na gotowanie pierogów z kapusty.
Krok 10:
Podawaj gorące pierogi ze śmietaną i ziołami. Smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Śmietana 30% tłuszczu - 340 kcal/100g
- Śmietana 25% tłuszczu - 284 kcal/100g
- Śmietana 20% tłuszczu - 210 kcal/100g
- Śmietana 10% tłuszczu - 115 kcal/100g
- Śmietana - 210 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Mąka pszenna - 325 kcal/100g
- Kapusta biała - 28 kcal/100g
- Kapusta biała gotowana - 21 kcal/100g
- Jajko kurze - 80 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g