domowy miód pitny cynamonowo-imbirowy

domowy miód pitny to świetna alternatywa dla alkoholu ze sklepu! Drugi rok sam gotuję miód pitny, w zeszłym roku wszyscy, którzy próbowali, byli zachwyceni. Ten proces jest prosty, choć długi. Ale wynik jest niesamowity-pyszny i aromatyczny napój chmielowy, z którym każde spotkanie będzie ciepłe i przyjemne.
KateriNNaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 11 g
53 kcal
IG: 0 / 0 / 100

metoda gotowania

czas gotowania: 180 D

najpierw znajdź i przygotuj odpowiednie pojemniki do gotowania miodu pitnego, do fermentacji i do starzenia. Do gotowania odpowiednio jest to wystarczająca objętość patelni. Do fermentacji może to być szklana butelka o odpowiedniej objętości. A do starzenia można użyć wystarczającej liczby zwykłych butelek szampana (koniecznie z ciemnego szkła).

przed gotowaniem zadbaj o wodę-powinna być miękka, źródlana. Lekko podgrzej wodę i dodaj do niej miód. Dobrze wymieszaj i gotuj na wolnym ogniu. Gotuj, cały czas mieszając, aby mieszanina się nie przypaliła.

po dwóch godzinach, gdy ilość zmniejszy się o prawie połowę, napój można zdjąć z ognia.

podczas gotowania łyżką cedzakową usuń pianę, która utworzy się na powierzchni syropu. Natychmiast po ugotowaniu wyślij miód pitny do piekarnika nagrzanego do 100 stopni, aby odparował przez 15-20 minut.

po upieczeniu lekko ostudź syrop miodowy do 40-50 stopni i dodaj szyszki chmielu i drożdże piwne. Pozostaw miód pitny w temperaturze pokojowej do fermentacji.

gdy miód pitny ostygnie, dodaj do niego przyprawy i przyprawy.

fermentacja domowego miodu pitnego trwa około tygodnia, po czym napój miodowo-przyprawowy można wlać do butelek do starzenia.

odcedź osad, ostrożnie wlej miód pitny rurką przez kilka warstw gazy i butelkuj szampana lub, jeśli masz, wlej do drewnianej specjalnej beczki.

pozostaw na okres do sześciu miesięcy. Im dłużej miód pitny stoi, tym bardziej staje się podobny do napoju jak w starożytności.

Wesołych Świąt z pysznym pikantnym miodem miodowym!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Miód - 400   kcal/100g
  • Goździk - 323   kcal/100g
  • Imbir - 80   kcal/100g
  • Imbir suchy - 347   kcal/100g
  • Imbir marynowany - 51   kcal/100g
  • Drożdże prasowane - 109   kcal/100g
  • Pieprz czarny groszek - 255   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Chmiel - 0   kcal/100g
  • Laska cynamonu - 261   kcal/100g

Podobne przepisy