skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj niezbędne składniki na błyskawiczne ciasto francuskie. Wyjmij masło z lodówki wcześniej, aby zmiękło w temperaturze pokojowej. Woda powinna być zimna.
Krok 2:
Rozluźnienie ciasta francuskiego uzyskuje się dzięki cienkim warstwom oddzielonym od siebie warstwami oleju. Aby uzyskać cienkie, rozdarte warstwy, weź mąkę z miękkiej pszenicy o zawartości glutenu co najmniej 28% (najwyższej klasy mąka). Przesiej mąkę do wygodnej miski odpowiedniej do wyrabiania ciasta.
Krok 3:
Ubij jajko osobno, aż będzie gładkie.
Krok 4:
Połącz jajko z zimną wodą, a także solą i octem, które zapewnią pęcznienie białek i poprawią elastyczność glutenu.
Krok 5:
W mące zrób wgłębienie, wlej płynną mieszaninę.
Krok 6:
Wymieszaj najpierw łyżką.
Krok 7:
Następnie zagnieść ciasto rękami. Jeśli ciasto nadal mocno przylega do rąk, dodaj trochę mąki podczas ugniatania. Ciasto powinno być strome, ale niezbyt ciasne, elastyczne, miękkie, nie przyklejające się do dłoni.
Krok 8:
Podziel ciasto na 2 równe części. Na posypanym mąką stole rozwałkuj jedną część ciasta na cienką warstwę o grubości około 0,5 cm.
Krok 9:
Rozłóż połowę miękkiego masła równomiernie na warstwie ciasta.
Krok 10:
Rozwałkuj drugą część ciasta podobnie jak pierwszą. Za pomocą wałka do ciasta przenieś ciasto i przykryj nim natłuszczoną warstwę.
Krok 11:
W razie potrzeby dokręć krawędzie ciasta, aby pierwsza warstwa była całkowicie pokryta drugą. Na wierzch posmaruj warstwę pozostałym masłem.
Krok 12:
Zwiń warstwy ciasta w ciasną bułkę.
Krok 13:
Zwiń rolkę w ciasny & quot; ślimak & quot;, aby zwiększyć liczbę warstw w cieście. Zawiń ciasto w folię spożywczą i wstaw do lodówki na 2 godziny.
Krok 14:
Schłodzone ciasto lekko dociśnij, a następnie powoli i płynnie rozwałkuj na wszystkie strony, nie naciskając zbyt mocno. Podczas szybkiego i intensywnego walcowania warstwy ciasta mogą się rozerwać. W rezultacie wypieki nie będą dobrze rosły. Rozwałkowałam ciasto o grubości około 1 cm.
Krok 15:
Ciasto można zwinąć w kopertę i pokroić na 2 części lub zwinąć w rolkę.
Krok 16:
Z podanej ilości składników wyszło mi 1,1 kg ciasta. Możesz z niego uformować dowolne wypieki. Część ciasta można zamrozić do przyszłego użytku i użyć w razie potrzeby, po rozmrożeniu.
Krok 17:
Po zrobieniu ciasta francuskiego nie mogłem się doczekać, aby dowiedzieć się, jakie będą jego wypieki. Zrobiłam kilka pasztecików z nadzieniem, które było pod ręką-z ziemniakami. Ciasto okazało się dość warstwowe, z dobrym wzrostem. Miłego pieczenia!
z ciasta francuskiego instant można upiec słodkie i pikantne ciasta i ciasta, "stroiki", ciasta, różnego rodzaju ciasta lub upiec w nim jabłka.
ciasto francuskie zrobiłem po raz pierwszy i byłem zadowolony z wyniku. Wypieki uzyskuje się z chrupiącą skórką, ciasto dobrze smakuje.
gotowe ciasto francuskie można przechowywać w lodówce przez około 2 dni. W zamrażarce-do 1 miesiąca.
przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Jajko kurze - 157 kcal/100g
- Białko jaja - 45 kcal/100g
- Proszek jajeczny - 542 kcal/100g
- Żółtko - 352 kcal/100g
- Jajko strusia - 118 kcal/100g
- Masło 82% - 734 kcal/100g
- Masło Amatorskie niesolone - 709 kcal/100g
- Masło chłopskie niesolone - 661 kcal/100g
- Masło chłopskie solone - 652 kcal/100g
- Masło ghee - 869 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Mąka pszenna - 325 kcal/100g