skład / składniki
metoda gotowania
1. Grzyby czyścimy, myjemy w kilku wodach. Przenosimy je do dużej głębokiej miski. Odpowiednie są naczynia ze stali nierdzewnej lub emaliowane. Lepiej nie używać plastiku.
2. Napełnij grzyby soloną wodą, pozostaw na trzy dni do namoczenia. Grzyby dadzą nieodłączną gorycz. Cały brud i zwierzęta wypłyną na powierzchnię. Po upływie określonego czasu spuść wodę. Grzyby ponownie umyć.
3. Wybierz emaliowaną patelnię o odpowiedniej objętości. Parasole kopru, liście wiśni i porzeczek. Rozłóż na dnie patelni.
4. A teraz kładziemy grzyby na liściach. Rozłóż czapki w dół, aby więcej grzybów weszło na patelnię, a czapki mniej się łamią.
5. Sól pierwszą ułożoną warstwę grzybów, dodaj kilka ziaren pieprzu. Połóż na nim drugą warstwę, również sól i dodaj pieprz. W tej kolejności układamy wszystkie grzyby. Obierz czosnek. Całe goździki układamy na grzybach wraz z liśćmi laurowymi.
6. Mój liść chrzanu, przykryj je grzybami. Następnie przykryj patelnię czystym ręcznikiem. A teraz przykryj pokrywką lub płaskim naczyniem. Najważniejsze jest to, że jego rozmiar ma mniejszą średnicę niż patelnia.
7. Instalujemy ucisk. Naciskamy trochę. wysyłamy patelnię do lodówki. Zostawiamy na całe 40 dni!
8. Po określonym czasie przenosimy grzyby do wysterylizowanych słoików. Musisz je przechowywać w lodówce. Takie puste miejsca są przechowywane przez około 6 miesięcy. Ale zwykle takie grzyby są spożywane daleko przed końcem okresu przydatności do spożycia.
pyszne grzyby dla Ciebie! Miłej degustacji!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Chrzanów - 49 kcal/100g
- Chrzan tarty z cytryną - 117 kcal/100g
- Chrzan tarty z czosnkiem - 72 kcal/100g
- Chrzan tarty stołowy - 117 kcal/100g
- Grzyby marynowane - 26 kcal/100g
- Świeże grzyby - 16 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Koperek - 38 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Liście wiśni - 0 kcal/100g
- Liście porzeczki - 0 kcal/100g