skład / składniki
metoda gotowania
aby zrobić ten lukier, potrzebujesz puszki fasoli w puszkach lub ciecierzycy. Fasola w tym samym czasie najlepiej jest wziąć białą, w przeciwnym razie glazura może wyjść z jakimś obcym odcieniem lub brudnym kolorem.
otwórz słoik i spuść płyn z fasoli do miski. Sama fasola do tego przepisu nie jest już potrzebna, można ją wykorzystać do innego dania-zrobić sałatkę, ugotować zupę, ugotować gulasz lub po prostu zjeść.
wskazane jest odcedzenie płynu spod fasoli w puszkach przez drobne sito, aby nie pozostały w nim żadne kawałki fasoli. To właśnie ten lepki płyn zastępuje tradycyjnie używane białka jaj w przepisie.
do kremu potrzebujesz 40 ml tego płynu. Należy go wlać do wygodnego pojemnika i ubić mikserem lub specjalną dyszą blendera. Podczas ubijania płyn z półprzezroczystego zmieni się w białą piankę powietrzną. Musisz ubijać przez długi czas i przy maksymalnej mocy.
gdy tylko pojawi się biała piana z bąbelkami, w małych porcjach w kilku etapach zacznij wprowadzać cukier puder. W takim przypadku biała masa powinna stać się gęstsza i gęstsza.
po wprowadzeniu całej objętości cukru pudru należy dodać trochę skrobi do gęstości (można użyć ziemniaków lub kukurydzy). Następnie ponownie ubij powstałą masę z maksymalną prędkością. Konsystencja glazury powinna być jednorodna i lepka. Po osiągnięciu pożądanej konsystencji lukier jest gotowy.
gotowaną glazurę można natychmiast wykorzystać w pracy. Może pokryć wielkanocne ciasta, domowe babeczki, świąteczne ciasteczka, pierniki i wiele innych. Po pokryciu go ciastem lukier aquafaba twardnieje po około trzech godzinach i pokrywa się błyszczącą skórką.
kulinarnych inspiracji i smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Skrobia - 320 kcal/100g
- Cukier puder - 374 kcal/100g
- Aakwafaba - 84 kcal/100g