skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić sbiten Honey? Do gotowania przygotuj niezbędne przyprawy i wodę. Weź filtrowane lub butelkowane. Ilość i skład przypraw są warunkowe. Dlatego wybierając je, skup się na swoim guście. Cukier można całkowicie usunąć, zastępując go miodem lub substytutem cukru.
Krok 2:
Wlej wodę do odpowiedniej kadzi. Dodaj miód i cukier.
Krok 3:
Dodaj wszystkie przygotowane przyprawy do kadzi i podpal.
Krok 4:
Doprowadzić zawartość kadzi do wrzenia i gotować na wolnym ogniu przez 20-30 minut na małym ogniu. Nie musisz przykrywać pokrywką. Następnie zdejmij naczynia z ognia, przykryj i pozostaw na kolejne 30 minut.
Krok 5:
Następnie odcedź gotowy ubity, zagotuj i wlej do filiżanek. Do każdej miski dodaj trochę soku z cytryny lub plasterek cytryny. Podawaj sbiten na gorąco. Miłego poczęstunku!
nazwa napoju pochodzi od słowa"powalić". Wynika to ze sposobu przygotowania sbitny. Gotowano go w dwóch misach. W jednym zaparzano miód, a w drugim przygotowywano zioła i przyprawy. W ostatnim etapie oba napary połączono i dokładnie wymieszano).
istnieje ogromna liczba przepisów na przygotowanie sbitny. Jedną z najpopularniejszych jest zimowa, rozgrzewająca wersja z przyprawami.
na zimne, zimowe dni miodowy sbiten staje się prawdziwym środkiem rozgrzewającym.
moim zdaniem sbiten z imbirem i cytryną, jeden z najsmaczniejszych. Chociaż do jego przygotowania można użyć aromatycznych ziół, takich jak rumianek, tymianek,ziele dziurawca, szałwia, mięta lub lipa. A ponadto możesz dodać do niego goździki lub gałkę muszkatołową podczas gotowania.
smak napoju z pewnością Cię rozgrzeje, rozweseli i rozweseli.
nawiasem mówiąc, sbiten można również gotować na bazie alkoholu, na przykład na czerwonym winie.
sbitna łączy miód z przyprawami i ziołami, dzięki czemu ten napój jest nie tylko smaczny, ale także bardzo zdrowy. Zawarte w nim składniki pomagają organizmowi radzić sobie z wirusami podczas epidemii lub szybciej wyzdrowieć po grypie i przeziębieniu.
ten słodko-palący napój był kochany w Rosji i gotowany wszędzie.
spróbuj I ty!
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
zamiast cukru można użyć słodzika, który nie boi się obróbki cieplnej.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Miód - 400 kcal/100g
- Imbir - 80 kcal/100g
- Imbir suchy - 347 kcal/100g
- Imbir marynowany - 51 kcal/100g
- Cynamon - 247 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Sok z cytryny - 16 kcal/100g
- Skórka z cytryny - 47 kcal/100g
- Badian - 337 kcal/100g