skład / składniki
metoda gotowania
uważa się, że wino z czereśni nie jest zbyt aromatyczne, ale tak nie jest. Jeśli wykonasz wszystkie kroki i zrobisz wszystko poprawnie, napój zachwyci swoim smakiem i zapachem.
Zacznijmy więc gotowanie od zrobienia rodzynkowego zakwasu. Aby to zrobić, wstępnie umyte rodzynki umieszcza się w szklanym słoiku (5 rodzynek pozostawia niemyte), cukier i wszystko wlewa się do wody, która musi być ciepła (35-40 stopni, nie wyżej). Wszystko dobrze wymieszaj i odstaw na 2-3 godziny w temperaturze pokojowej.
rodzynki są usuwane z płynu i mielone za pomocą blendera, a następnie zwracane z powrotem do słoika z płynem. Kładziemy tam pozostawione niemyte rodzynki (drożdże zachowały się na jego powierzchni). Po przykryciu słoika szmatką, zabandażowaniu i pozostawieniu w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej na 3 dni. W tym czasie zawartość słoika powinna zacząć fermentować, co oznacza, że zakwas jest gotowy.
teraz możesz zająć się czereśniami. Sortujemy jagody. Wiśnie do wina najlepiej wziąć dojrzałe i soczyste, słodkie, wszystkie jagody powinny być czyste i całe. Musisz pozbyć się zepsutych jagód bez żalu. Moje jagody.
przenosimy je do dużego pojemnika, po czym dobrze zgniatamy. Na przykład tłuczek do robienia tłuczonych ziemniaków. Możesz po prostu rękami. Teraz musisz dodać wodę i kwas cytrynowy. Aby to zrobić, najpierw mierzymy objętość powstałej miazgi i dodajemy do każdego litra ilość wody i kwasu wskazaną w przepisie. Woda musi być wysokiej jakości, czysta.
wszystko wymieszaj, dodaj Starter rodzynkowy. Powstałą masę jagodową umieszczamy w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, przykrywając naczynie gazą. Czekamy na rozpoczęcie fermentacji, a to średnio 2 dni. Po rozpoczęciu fermentacji pianę należy powalić przez dwa dni, mieszając zawartość pojemnika.
po tych dwóch dniach filtrujemy ciecz przez kilka warstw gazy i dobrze wyciskamy miazgę. Okazało się, że brzeczka należy wlać do dużej butelki. Mierzymy jego objętość i dodajemy cukier i taninę, mieszamy. Zamykamy butelkę uszczelką wodną i usuwamy w ciemnym miejscu. Temperatura w pomieszczeniu powinna być pokojowa.
będzie aktywna fermentacja-ciecz w butelce będzie bulgotać i na pewno zwiększy swoją objętość. Gdy tylko proces fermentacji dobiegnie końca (nie będzie więcej bąbelków), spuść wino z osadu. Wlej go do czystego pojemnika, ponownie zamknij uszczelką wodną i wyjmij w ciemne miejsce. Teraz wino nie powinno stać w temperaturze pokojowej, ale na zimno.
trzymaj pojemnik z winem na zimno przez 1,5 miesiąca. Gdy pojawi się osad, należy go ponownie z niego spuścić. Po określonym czasie dodaj cukier i alkohol do wina, wymieszaj. Butelkujemy Wino i wkładamy je do piwnicy na 1 rok. Następnie wino będzie gotowe do spożycia.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Czereśnia - 50 kcal/100g
- Rodzynki - 280 kcal/100g
- Kiszmisz - 279 kcal/100g
- Kwas cytrynowy - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Alkohol - 221 kcal/100g
- Tanin - 18 kcal / 100g