skład / składniki
metoda gotowania
napój truskawkowy jest dość prosty do przygotowania, chociaż będziesz musiał podjąć wysiłek. Najpierw zajmijmy się jagodami. Starannie je sortujemy. Do produkcji wina używamy tylko dojrzałych i pachnących jagód, wycinamy wszystkie zepsute miejsca, wyrzucamy przyciemnione jagody. Posortowane jagody wkładamy do odpowiedniej miski i ugniatamy za pomocą tłuczka do ziemniaków. Przykryj rozgniecione jagody cukrem na wierzchu, pozostaw na jeden dzień pod pokrywką. Temperatura powinna być pokojowa.
po upływie dnia uwolniony płyn będzie musiał zostać odfiltrowany. Robimy to za pomocą gazy złożonej w kilku warstwach. Dobrze wyciśnij ciasto. Przefiltrowany sok wlewa się do dużej szklanej butelki, która powinna być czysta. Zamykamy butelkę uszczelką wodną, a następnie przenosimy ją w ciemne i ciepłe miejsce. Trzymamy tam butelkę, aż proces fermentacji dobiegnie końca. Łatwo będzie to zrozumieć po tym, że uszczelnienie wodne przestało bulgotać, a bąbelki w butelce już się nie pojawiają.
Dodaj taninę do butelki, którą należy rozpuścić w niewielkiej ilości młodego wina. Zostawiamy butelkę w spokoju na kolejne 3 dni. W tym czasie wino stanie się bardziej przejrzyste. Spuszczamy go z osadu, starając się nie dotknąć tego osadu. Wlej płyn do czystej butelki, zainstaluj uszczelkę wodną i przenieś do ciemnego i chłodnego miejsca do dojrzewania. Wino trzymamy tam przez 3 miesiące. Jeśli osad spadnie, pamiętaj, aby go spuścić.
gdy miną 3 miesiące, wlej wino do pięknych szklanych butelek, hermetycznie zakorkowanych. Wino gotowe! Przechowujemy go w ciemnym miejscu, w chłodzie.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Truskawka - 30 kcal/100g
- Świeżo mrożone słodkie truskawki - 44 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Tanin - 18 kcal/100g