Likier jeżynowy

zafunduj swoim bliskim i gościom pachnący domowy nalewak na święta! Nalewka z jeżyn kusi mnie swoim łagodnym, przyjemnym smakiem. Jest to jeden z ulubionych napojów alkoholowych i tak przyjemnie jest podawać własny napój na świąteczny stół. Zawsze jest witana z zachwytem! Zwłaszcza panie.
luckyAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 6 % 2 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 94 % 30 g
123 kcal
IG: 17 / 0 / 83

metoda gotowania

czas gotowania: 115 D

najpierw musisz dokładnie posortować jagody, umyć je i wysuszyć. Zbieram jagody we własnym ogrodzie, na ekologicznie czystym terenie, ponieważ nie myję ich - usuwam tylko zepsute jeżyny, a także usuwam łodygi z jagód.

wlej jagody i cukier do dużego słoika: jedna trzecia jagód, jedna trzecia cukru itp. Zawiąż szyję gazą i pozostaw do zaparzenia w ciepłym miejscu na tydzień.

pod koniec tygodnia jagody zaczną aktywnie fermentować. Możesz dowiedzieć się o tym po charakterystycznym kwaśnym zapachu, syczeniu i pojawieniu się piany. Zamiast gazy umieść uszczelkę wodną na szyjce słoika (lub po prostu gumową rękawicę z dziurką w jednym z palców). Następnie słoik należy umieścić w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, aż proces fermentacji dobiegnie końca. Można to zrozumieć po tym, jak rękawica się opróżnia. Średnio zajmie to 1-1, 5 miesiąca.

wlać wlać przez kilka warstw gazy, wlać do butelek, szczelnie zamknąć. Aby poprawić smak napoju, umieść butelki w chłodnym miejscu na 1-2 miesiące. Po tym czasie nalewka będzie gotowa do spożycia.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Jeżyna - 31   kcal/100g

Podobne przepisy

Powiązane i dodatkowe kategorie: