sok brzozowy konserwacja

leczniczy i pyszny napój można doskonale przechowywać! Zapoznajmy się z jednym z najbardziej tradycyjnych rosyjskich napojów-sok brzozowy, którego zalety nie są obecnie kwestionowane. Nasi przodkowie kiedyś znaleźli w nim nie tylko przyjemny smak, ale także odkryli jego pozytywny wpływ na organizm. Służył jako środek tradycyjnej medycyny, łagodząc kaszel i bóle ciała. Wyleczyli wrzody żołądka i choroby kości, a także przeziębienia, poprawili zdrowie i poprawili witalność. Ale jest jeden minus-sok brzozowy zachowuje swoje użyteczne właściwości nie tak długo i może szybko zniknąć, jeśli nie stworzysz odpowiednich warunków. Starodawni gospodarze znaleźli sposób na zapewnienie długotrwałego przechowywania soku brzozowego,a nawet nie jeden. Przepisy na przygotowanie, między innymi poprawiające smak, były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zapoznasz się z klasyczną metodą gotowania, a także wskazówkami, jak zbierać sok brzozowy, a co najważniejsze – kiedy lepiej to zrobić. Zbieranie soku brzozowego następuje nie później niż wczesną wiosną. Lepiej jest zbierać go z cienkich, młodych brzóz, których grubość pni ma kilkadziesiąt centymetrów średnicy. Wycinamy otwór w korze, instalujemy rowek w otworze i umieszczamy pod nim odpowiedni pojemnik, czas zajmie się resztą. Ważne jest, aby pamiętać, że pozostawienie tej sprawy na noc lub późny wieczór nie jest tego warte. Najbardziej aktywny sok wypływa z drzewa w godzinach jego "czuwania", gdy stoi Słońce. Nie zapomnij później wypełnić wykonanej dziury, w przeciwnym razie drzewo może uschnąć. Teraz o tym, jak zwinąć sok brzozowy. Odcedzamy go przez czystą, niezbyt gęstą szmatkę. Gaza jest idealna. Następnie wlej wydobyty sok do dobrze umytych i poparzonych szklanych pojemników. Pozostaw w chłodnym miejscu pokrytym cieniami. Potrzeba dwóch tygodni, aby całkowicie sfermentował. Następnie sok jest w pełni użyteczny. Nic skomplikowanego, prawda? Ale w tej formie sok, choć lepiej zachowa swój pierwotny smak, przetrwa zaledwie rok Przez dłuższy czas konserwacja soku brzozowego zachowa się tylko wtedy, gdy zastosujesz różne dodatki. Zwykle są to różne kombinacje cukru, suszonych owoców i odmian suszonego chleba. Sok brzozowy przepis zaproponowany poniżej pomoże Ci zachować go przez bardzo długi czas.
vasilnaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 7 g
28 kcal
IG: 86 / 0 / 14

metoda gotowania

czas gotowania: 5 D 5 min

pierwszy sposób na przygotowanie soku brzozowego.

sok brzozowy miesza się z cukrem i rodzynkami, zachowując określone proporcje. Zatykamy pojemnik, w którym wymieszaliśmy składniki. Trzymamy przez 5 dni. Temperatura powinna być równa temperaturze pokojowej. Przechowuj sfermentowany kwas brzozowy w tym samym miejscu, w którym znajdują się inne napoje.

drugi sposób przygotowania soku brzozowego. 

owinąć garść prażonych skórek czarnego chleba gazą i zanurzyć w pojemniku z sokiem brzozowym. Możesz również dodać trochę kwaśnej cytryny dla smaku. Pojemnik jest zamknięty. Nie otwieramy go, dopóki nie minie dokładnie dwa dni. W tym czasie sok powinien fermentować i stać się kwasem. Jeśli Dzikie brzozy rosną w pobliżu Twojego letniego domku lub domu, koniecznie spróbuj je zaopatrzyć!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cytryna - 16   kcal/100g
  • Skórka z cytryny - 47   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Rodzynki - 280   kcal/100g
  • Kiszmisz - 279   kcal/100g
  • Chleb żytni formowany - 217   kcal/100g
  • Czarny chleb - 217   kcal/100g
  • Sok brzozowy - 24   kcal/100g

Podobne przepisy