skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić dżem agrestowy? Aby przygotować dżem agrestowy na zimę, weź taką samą ilość jagód i cukru. Aby to zrobić, zważ agrest. Będziesz także potrzebował trochę wody(około jednej trzeciej szklanki). Agrest najlepiej stosować dojrzały i świeży, najlepiej natychmiast po zbiorze. Odmiana agrestu jest odpowiednia Zarówno czerwona, jak i zielona. W Czerwieni jest więcej witamin i składników odżywczych.
Krok 2:
Dobrze umyj jagody agrestu pod bieżącą wodą, osusz ręcznikami papierowymi. Odetnij suche końcówki i resztki łodyg. Zwykłe nożyczki do manicure doskonale się z tym łączą.
Krok 3:
Przenieś przygotowane jagody agrestu na patelnię z grubym dnem. Wlej 5 łyżek wody (1/3 szklanki), aby agrest nie przypalił się na dnie garnka. Umieść patelnię na średnim ogniu.
Krok 4:
Agrest bardzo szybko wypuszcza sok. Gotuj jagody do miękkości, około 10 minut.
Krok 5:
Następnie zdejmij patelnię z ognia i zmiel agrest za pomocą blendera zanurzeniowego.
Krok 6:
Przykryj przecier jagodowy cukrem, dobrze wymieszaj. Umieść patelnię z powrotem na ogniu.
Krok 7:
Gotuj dżem agrestowy na zimę na średnim ogniu przez 15-20 minut. Po raz pierwszy, aż cukier całkowicie się rozpuści, ciągle mieszaj dżem drewnianą lub silikonową szpatułką.
Krok 8:
Podczas gotowania dżemu agrestowego na zimę przygotuj słoiki. Umyj je sodą. Sterylizacja nie jest konieczna. Najważniejsze jest to, że są czyste i suche. Ale zawsze, na wszelki wypadek, podgrzewam słoiki nad parą specjalnym metalowym pierścieniem, który nakłada się na garnek z wodą i gotuję pokrywki przez pięć minut. Wlej gorący dżem do słoików i natychmiast Zakręć pokrywkami. Owinąć słoiki kocem lub ręcznikiem i pozostawić do ostygnięcia.
aby dżem agrestowy był jeszcze bardziej aromatyczny, niektóre gospodynie domowe dodają do niego podczas gotowania jedną lub dwie pomarańcze skręcone w maszynce do mięsa. Ale wolę zrobić prosty klasyczny dżem agrestowy.
przepis na taki dżem agrestowy na zimę jest prosty i nie zajmuje dużo czasu.
smacznego!
pamiętaj, że przyprawy takie jak sól, cukier, a także ocet i jego substytuty są używane w przepisach na preparaty na zimę nie tylko ze względu na smak, ale przede wszystkim jako konserwanty. Dlatego w żadnym wypadku nie należy zmniejszać stężenia soli i cukru, a także zastępować octu (esencji) słabszym stężeniem niż wskazano w przepisie, w przeciwnym razie ocet (sól/cukier) nie pokaże swoich właściwości konserwujących, a przedmiot zostanie zepsuty.
jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Agrest - 43 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g