gorące solenie grzybów na zimę w słoikach

Łatwe, proste, smaczne-każdy rodzaj grzybów wystarczy! Takie solenie grzybów na zimę w słoikach jest proste i wygodne i jest odpowiednie dla każdej gospodyni domowej. Podawaj solone grzyby jako zimną przekąskę, doprawione kwaśną śmietaną lub masłem, cebulą lub zieloną cebulą, dodaj do sałatek, zup, soli!
nanikiAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 50 % 2 g
tłuszcze 25 % 1 g
węglowodany 25 % 1 g
17 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak marynować grzyby w słoikach gorącym soleniem? Przygotuj jedzenie. Odpowiednie są wszelkie grzyby, zarówno płytkowe, jak i rurkowe. Mam Mech. Te bardzo piękne silne grzyby mają przyjemną aksamitną powierzchnię i ochrowy kolor w różnych odcieniach. Podczas gotowania ciemnieją, ale nie wpływa to w żaden sposób na smak. U nas mchy są uważane za jedne z najsmaczniejszych grzybów, wraz z białymi.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Posortuj grzyby i dobrze spłucz. Z mchami trochę się bawią - w naszych lasach sosnowych są bardzo czyste i mocne.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Gotuj grzyby przez co najmniej 20 minut w osolonej wodzie. Będziesz mógł wybrać jedną z dwóch opcji solenia.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Pierwsza metoda: obierz i pokrój czosnek w płatki, przygotuj grubą sól i nasiona kopru. Możesz zastąpić nasiona małym parasolem koperkowym na jednym słoiku.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Umieść trochę soli, nasion kopru i płatków czosnku na dnie czystego, sterylnego słoika. Ugotowane i odcedzone grzyby układamy warstwami w słoikach, posypując każdą warstwę dodatkową solą i czosnkiem (z tego samego obliczenia).

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Druga metoda: odcedź wodę, w której ugotowano grzyby, włóż grzyby do durszlaka, zagotuj nową solankę zgodnie z przepisem (2 łyżki soli na 250 ml wody), gotuj w niej grzyby przez 5 minut i łyżką z niewielką ilością płynu i włóż je do słoików, dodając czosnek i nasiona kopru. Solanka w słoikach nie powinna być większa niż 1/4 części grzybów.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Wszystkie kolejne kroki są takie same dla obu metod solenia. Przykryj powierzchnię grzybów olejem słonecznikowym i przykryj pokrywkami.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Przechowuj słoiki w lodówce, poluzowując pokrywki, aby uniknąć rozwoju zatrucia jadem kiełbasianym. W domu grzyby nie są zalecane do hermetycznego zamykania i zawsze postępuję zgodnie z tą radą i radzę innym.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Solenie grzybów na zimę w słoikach jest zakończone. Grzyby można wypróbować po pół miesiącu i można je od razu zjeść-będą lekko solone, ale bardzo smaczne!

już zapoznałam cię z soleniem kurkami na gorąco (przepis tu ), tutaj pokazano inny sposób. Wybierz według własnego gustu.

aby mieć pewność, że letnie zapasy zachwycą Cię przez cały zimny sezon, przeczytaj podstawowe zasady, sekrety i życiowe hacki o przygotowaniach na zimę.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Grzyby leśne - 21   kcal/100g
  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Goździk - 323   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Koperek - 38   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Sól morska - 0   kcal/100g

Podobne przepisy