kompot ze śliwki wiśniowej na litrowy słoik na zimę

pyszny domowy napój z korzyściami zdrowotnymi! Kompot ze śliwki wiśniowej na litrowy słoik na zimę to bardzo prosty napój, który lubią zarówno dzieci, jak i dorośli. Jego bogaty smak niezmiennie przypomina jasne i owocne lato, co szczególnie cieszy w chłodne, wilgotne dni. Jagody spod takiego kompotu zawsze można wykorzystać do różnych deserów lub po prostu zjeść - jest bardzo smaczny!
♥Solii♥+Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 19 g
78 kcal
IG: 10 / 0 / 90

metoda gotowania

czas gotowania: 40 min

1. Aby przyszły kompot był smaczny i bogaty, przede wszystkim musisz posortować wszystkie jagody śliwki wiśniowej. Zepsute lub przejrzałe owoce są idealne jako surowce do dżemu lub dżemu, a do kompotu lepiej wybrać elastyczne i mięsiste owoce. Następnie należy je dokładnie umyć z niepotrzebnego brudu i kurzu pod bieżącą wodą i wrzucić do durszlaka, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci.

2. W czasie, gdy śliwka wiśniowa wysycha, możesz przygotować pojemnik do zwijania przyszłego kompotu. Dobrze spłucz szklane słoiki sodą oczyszczoną i spłucz gorącą wodą. Następnie włącz piekarnik na 100-120 stopni Celsjusza i umieść słoiki od góry do dołu na blasze do pieczenia w celu sterylizacji. Aby zapobiec pękaniu słoików, należy je umieścić w jeszcze zimnym piekarniku, a następnie ustawić żądaną temperaturę. Więc będą się stopniowo nagrzewać, a ryzyko, że pękną podczas ogrzewania, będzie znacznie niższe.
Wrzuć Pokrywki do małego rondla, zalej wodą i gotuj przez 5 minut.

3. Gdy pojemnik na kompot jest gotowy, możesz zacząć bezpośrednio układać śliwkę wiśniową. Włóż umyte i wysuszone jagody do czystego słoika. W żadnym wypadku nie miażdż jagód - powinny leżeć swobodnie, w słoiku powinno być miejsce na kompot. Następnie wlej cukier śliwkowy bezpośrednio do słoika.
opłucz gałązki mięty, osusz i włóż do słoika z owocami dla smaku.

4. Zagotuj czystą wodę i natychmiast wlej śliwkę wiśniową z cukrem do słoika z wrzącą wodą. Następnie przekręć słoik czystymi pokrywkami.

5. Umieść zwinięte słoiki z kompotem na twardej powierzchni do góry nogami i pozostaw pod obserwacją, aż całkowicie ostygnie. W przyszłości można je schować w ciemnym, chłodnym miejscu do przechowywania przez rok.

udanych półfabrykatów!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Mięta świeża - 49   kcal/100g
  • Mięta suszona - 285   kcal/100g
  • Mięta - 49   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Śliwka - 27   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy