Baza do zupy na kościach

Dowiedz się, jak zrobić zupę tak smaczną i zdrową, jak to tylko możliwe. Podstawą zupy na kościach jest bogaty bulion, który znacznie rozjaśnia smak pierwszego dania. Ponadto zupa na bulionie kostnym będzie znacznie bardziej satysfakcjonująca niż zupa na wodzie. Po ugotowaniu warzywa i kości są usuwane, bulion jest filtrowany przez sito lub gazę złożoną w 2-3 warstwach. Przygotowanie bulionu zajmuje dużo czasu, jest to dokładnie danie, które należy gotować przez co najmniej 8 godzin, aby uzyskać doskonały wynik.
NatalimAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 67 % 10 g
tłuszcze 20 % 3 g
węglowodany 13 % 2 g
74 kcal
IG: 100 / 0 / 0

metoda gotowania

czas gotowania: 9 h

do gotowania potrzebujemy warzyw i samych kości. Patelnię należy wybrać o dużej objętości, aby nie wlewać wody po brzegi i wygodnie było usunąć piankę.

1. Więc obieramy marchewki, myjemy. Obierz również cebulę z łuski. Ostrożnie obierz łodygi selera, odcinając skórkę tak cienko, jak to możliwe, najwygodniej jest to zrobić za pomocą obieraczki do warzyw. Rozłóż marchewkę, cebulę i seler na patelni, nie musisz siekać, warzywa zostaną ugotowane w całości.

2. Dokładnie umyj kości cukru pod bieżącą wodą, pokrój na segmenty, włóż do garnka do warzyw, napełnij wodą, aby całkowicie pokryła składniki. Aby składniki odżywcze zostały maksymalnie ugotowane z kości, wlej ocet jabłkowy.

3. Wysyłamy patelnię do ognia, doprowadzamy bulion do wrzenia, a następnie zmniejszamy ogień do minimum, usuwamy powstałą piankę łyżką cedzakową. Umyj pomidory, włóż do rondla, dodaj również liść laurowy, sól do smaku, gotuj na małym ogniu przez co najmniej 8 godzin. Monitorujemy poziom wody, powinien pokrywać składniki, gdy woda się zagotuje, dodajemy.

4. Po określonym czasie usuwamy warzywa i kości z bulionu, nie będziemy ich już potrzebować. Bulion filtrujemy przez gazę złożoną w dwóch lub trzech warstwach lub przez sito, jest to konieczne, aby całkowicie oddzielić osad, aby bulion był przezroczysty, a przygotowane na jego podstawie danie miało przyjemny i apetyczny wygląd.

5. Na tym etapie bulion można już wykorzystać do przygotowania zupy lub wlać do słoików, ostudzić do temperatury pokojowej i wysłać do lodówki do pożądanego czasu. Nawiasem mówiąc, taki bulion można przygotować na przyszłość i zamrozić, zamrożony będzie przechowywany znacznie dłużej.

Gotuj z przyjemnością, smacznym bulionem i innymi kulinarnymi osiągnięciami!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Ocet jabłkowy - 14   kcal/100g
  • Pomidory koktajlowe - 15   kcal/100g
  • Kości cukrowe - 105   kcal/100g
  • Łodyga selera - 12   kcal/100g

Podobne przepisy