skład / składniki
metoda gotowania
do gotowania potrzebujemy warzyw i samych kości. Patelnię należy wybrać o dużej objętości, aby nie wlewać wody po brzegi i wygodnie było usunąć piankę.
1. Więc obieramy marchewki, myjemy. Obierz również cebulę z łuski. Ostrożnie obierz łodygi selera, odcinając skórkę tak cienko, jak to możliwe, najwygodniej jest to zrobić za pomocą obieraczki do warzyw. Rozłóż marchewkę, cebulę i seler na patelni, nie musisz siekać, warzywa zostaną ugotowane w całości.
2. Dokładnie umyj kości cukru pod bieżącą wodą, pokrój na segmenty, włóż do garnka do warzyw, napełnij wodą, aby całkowicie pokryła składniki. Aby składniki odżywcze zostały maksymalnie ugotowane z kości, wlej ocet jabłkowy.
3. Wysyłamy patelnię do ognia, doprowadzamy bulion do wrzenia, a następnie zmniejszamy ogień do minimum, usuwamy powstałą piankę łyżką cedzakową. Umyj pomidory, włóż do rondla, dodaj również liść laurowy, sól do smaku, gotuj na małym ogniu przez co najmniej 8 godzin. Monitorujemy poziom wody, powinien pokrywać składniki, gdy woda się zagotuje, dodajemy.
4. Po określonym czasie usuwamy warzywa i kości z bulionu, nie będziemy ich już potrzebować. Bulion filtrujemy przez gazę złożoną w dwóch lub trzech warstwach lub przez sito, jest to konieczne, aby całkowicie oddzielić osad, aby bulion był przezroczysty, a przygotowane na jego podstawie danie miało przyjemny i apetyczny wygląd.
5. Na tym etapie bulion można już wykorzystać do przygotowania zupy lub wlać do słoików, ostudzić do temperatury pokojowej i wysłać do lodówki do pożądanego czasu. Nawiasem mówiąc, taki bulion można przygotować na przyszłość i zamrozić, zamrożony będzie przechowywany znacznie dłużej.
Gotuj z przyjemnością, smacznym bulionem i innymi kulinarnymi osiągnięciami!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Marchewka gotowana - 25 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Pomidory koktajlowe - 15 kcal/100g
- Kości cukrowe - 105 kcal/100g
- Łodyga selera - 12 kcal/100g