Kalina z cukrem w blenderze

pyszny i bardzo zdrowy przysmak z kaliny na zimę. Kalina, puree z cukrem-idealna opcja do zbioru, ponieważ jagody nie są poddawane obróbce cieplnej, co oznacza, że zachowują wszystkie zawarte w nich witaminy. Ponadto, gdy kalina jest podgrzewana do temperatury powyżej 100°C, jagody zmieniają kolor z jasnej i soczystej czerwieni na mało atrakcyjny szarobrązowy. Aby przygotować Kalinę według tego przepisu, potrzebujesz tylko jagód i granulowanego cukru lub miodu.
Natalia WasilenkoAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 54 g
216 kcal
IG: 6 / 0 / 94

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 40 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jagody kaliny są bardzo zdrowe, chociaż mają specyficzny smak. Kalina od dawna jest używana jako roślina lecznicza. Pierwsze informacje o jej leczniczej mocy pochodzą z XVI wieku. Nawet wtedy zauważono, że jagody poprawiają pracę serca, mają działanie wzmacniające, ściągające i moczopędne. Szczególnie często używano kaliny jako środka hemostatycznego i gojącego rany — na rany nakładano pokruszoną korę lub pokruszone jagody kaliny.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Kalinę należy dokładnie umyć, oddzielić od gałązek i posortować, usuwając zepsute jagody. Umieść czystą jagodę na durszlaku lub sicie i przetrzyj drewnianą łyżką, używając blendera, który nie kruszy kości i zamienia Kalinę w puree. Na sicie powinieneś mieć tylko kości i skórki. Jeśli zmielisz Kalinę rękami, aby nie rozmazać całej kuchni, kładę torbę na sicie, wkładam tam rękę i wszystko w niej zmieliłem.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Włóż cały cukier (zwykle 1:1) do powstałego puree ziemniaczanego, wymieszaj i pozostaw na noc, aby cukier całkowicie się rozpuścił. Włóż gotowe puree do słoików, zamknij pokrywki i przechowuj Kalinę w lodówce. Kalina dobrze nadaje się do łączenia z owocami, takimi jak czarna porzeczka i jabłka.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Zimą możesz zrobić z niego pyszny napój, dodając półfabrykat do wody. Możesz użyć kaliny jako dżemu lub do serwowania naleśników, serników, naleśników, zapiekanek.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Miód - 400   kcal/100g
  • Kalina - 26   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g

Podobne przepisy