skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić kotlety z mielonego kurczaka? Przygotuj składniki. Możesz samodzielnie nakręcić mielonego kurczaka lub kupić gotowy. Jajko kurze umyć i osuszyć serwetkami. Możesz wziąć dowolny biały chleb pszenny, bez dodatków.
Krok 2:
Z chleba odetnij Skórki. Przełóż okruchy chleba do miski i przykryj mlekiem. Pozostaw do namoczenia. Następnie wykręć.
Krok 3:
Do surowego mielonego kurczaka dodaj wyciśnięty miękisz, ubij jajko, dodaj gałkę muszkatołową, sól i pieprz.
Krok 4:
Dokładnie ugniataj mięso mielone rękami. Jeśli mięso mielone okaże się zbyt płynne (jak moje), możesz dodać do niego 1-2 łyżki mąki i ponownie wszystko dobrze zagnieść. Mięso mielone nadal będzie przyklejać się do rąk, ale podczas smażenia kotlety się nie rozpadną.
Krok 5:
Z mięsa mielonego z rękami zanurzonymi w wodzie uformuj niezbyt duże kotlety i zwiń je w bułkę tartą.
Krok 6:
Na patelni rozgrzej olej roślinny i smaż na nim kotlety przez około 8-10 minut z każdej strony, aż uzyskasz złoty kolor. Upewnij się, że kotlety nie palą się ani nie pozostają surowe w środku. Radzę najpierw złamać i sprawdzić. Jeśli przykryjesz patelnię pokrywką, temperatura wzrośnie, a mięso będzie smażone do miękkości.
Krok 7:
Podawaj kotlety z kurczaka z dowolnym dodatkiem: gotowanym ryżem, kaszą gryczaną, makaronem. Lub tłuczone ziemniaki, takie jak moje. Smacznego!
wybierając sklepowy produkt mięsny, zawsze zwracaj uwagę na wygląd mielonego kurczaka: produkt wysokiej jakości wyróżnia się delikatnym różowym kolorem bez obcych odcieni. Jeśli mięso wyraźnie pociemniało od krawędzi, mięso mielone leżało na wystawie przez długi czas. Ponadto naturalne jest, że warto wybrać Schłodzone mięso mielone z kurczaka, ponieważ w takim produkcie zachowane są wszystkie korzystne właściwości kurczaka. W przypadku mrożonego półproduktu pamiętaj, że nie należy go rozmrażać w temperaturze pokojowej, ale w chłodnym miejscu, aby proces rozmrażania przebiegał stopniowo.
ważne jest, aby w składzie mielonego kurczaka nie było chrząstki i kości - wskazuje to na jakość produktu.
do smażenia używaj oleju o wysokiej temperaturze dymienia! Wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze.
nierafinowane oleje, z rzadkimi wyjątkami, mają niski punkt dymienia. Zawierają wiele niefiltrowanych cząstek organicznych, które szybko zaczynają się palić.
rafinowane oleje są bardziej odporne na ciepło, a ich punkt dymienia jest wyższy. Jeśli zamierzasz gotować w piekarniku, na patelni lub grillu, upewnij się, że używasz oleju o wysokim punkcie dymienia. Najczęstsze oleje o wysokim punkcie dymienia: rafinowane odmiany słonecznika, oliwy i winogron.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Mleko krowie całe - 68 kcal/100g
- Mleko 3,5% tłuszczu - 64 kcal/100g
- Mleko 3,2% tłuszczu - 60 kcal/100g
- Mleko 1,5% tłuszczu - 47 kcal/100g
- Skoncentrowane mleko 7,5% tłuszczu - 140 kcal/100g
- Mleko 2,5% tłuszczu - 54 kcal/100g
- Jajko kurze - 157 kcal/100g
- Białko jaja - 45 kcal/100g
- Proszek jajeczny - 542 kcal/100g
- Żółtko - 352 kcal/100g
- Jajko strusia - 118 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal / 100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Biały chleb - 266 kcal/100g
- Bułka tarta - 347 kcal/100g
- Kurczak mielony - 143 kcal/100g
- Gałka muszkatołowa - 556 kcal/100g