chude placki ziemniaczane bez jajek

najsmaczniejsze, z prostych produktów, Łatwe, szybkie, proste! Chude placki ziemniaczane bez jajek można jeść zarówno na ciepło, jak i na zimno. Są dobre z każdym sosem, keczupem, kwaśną śmietaną. To świetne danie na rodzinne śniadanie lub kolację. Mogą być również używane jako dodatek do mięsa i kurczaka!
Julia M.Author avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 9 % 2 g
tłuszcze 13 % 3 g
węglowodany 78 % 18 g
100 kcal
IG: 94 / 0 / 6

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 45 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić chude placki ziemniaczane bez jajek? Przygotuj niezbędne składniki. Obierz ziemniaki i cebulę i spłucz pod bieżącą wodą z zanieczyszczeń.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Obrane ziemniaki zetrzyj na drobnej lub średniej tarce. Jeśli jest robot kuchenny, wygodnie jest zetrzeć go za pomocą dyszy "Tarka". Włóż wszystkie starte ziemniaki do przestronnej miski, aby wygodnie wymieszać masę ziemniaczaną.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Zetrzyj obraną cebulę na średniej tarce. Możesz go po prostu bardzo drobno posiekać nożem. Posiekaną cebulę dodać do miski do startych ziemniaków.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Do smaku dodaj trochę soli i przyprawy. Jako przyprawę polecam użyć suszonych ziół i czarnego pieprzu.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Dodaj trochę mąki, aby uzyskać gęstość. Dobrze wymieszaj całą masę, aby wszystkie składniki były równomiernie wymieszane. Jeśli z ziemniaków tworzy się płyn, należy go spuścić.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Rozgrzej patelnię do smażenia na gorąco i wlej na nią trochę oleju roślinnego. Łyżką rozłóż trochę masy ziemniaczanej na gorącej patelni i smaż na średnim ogniu przez kilka minut.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Następnie odwróć placki ziemniaczane szpatułką i smaż je z drugiej strony na złoty kolor. Uważaj, aby się nie rozgotować.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Podawaj gotowe placki ziemniaczane na gorąco, uzupełnione odrobiną śmietany. Aby usunąć z nich nadmiar tłuszczu, możesz rozprowadzić je z patelni na ręczniku papierowym. Smacznego!

placki ziemniaczane są świetne bez jajek. Dzięki niewielkiej ilości mąki doskonale zachowują swój kształt. Im drobniejsze ziemniaki będą starte, tym masa ziemniaczana będzie odpowiednio bardziej jednorodna, a placki ziemniaczane będą delikatniejsze i bardziej podobne do placków ziemniaczanych.
do placków ziemniaczanych świetnym dodatkiem jest śmietana, ale możesz zrobić jakiś SOS. Wspaniałym dodatkiem może być sos czosnkowy. Dodatkowa przystawka do nich nie jest wymagana, ponieważ same w sobie są niezależnym daniem.
placki ziemniaczane smakują tak wielu ludziom, a każda gospodyni domowa ma swój własny przepis na ich przygotowanie.

warzywa korzeniowe najlepiej myć szczotką lub twardą gąbką pod bieżącą wodą.

do smażenia używaj oleju o wysokiej temperaturze dymienia! Wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze.
nierafinowane oleje, z rzadkimi wyjątkami, mają niski punkt dymienia. Zawierają wiele niefiltrowanych cząstek organicznych, które szybko zaczynają się palić.
rafinowane oleje są bardziej odporne na ciepło, a ich punkt dymienia jest wyższy. Jeśli zamierzasz gotować w piekarniku, na patelni lub grillu, upewnij się, że używasz oleju o wysokim punkcie dymienia. Najczęstsze oleje o wysokim punkcie dymienia: rafinowane odmiany słonecznika, oliwy i winogron.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Ziemniaki Dojrzałe - 80   kcal/100g
  • Pieczone ziemniaki - 70   kcal/100g
  • Tłuczone ziemniaki - 380   kcal/100g
  • Ziemniaki gotowane - 82   kcal/100g
  • Ziemniaki w mundurkach - 74   kcal/100g
  • Ziemniaki smażone - 192   kcal/100g
  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364   kcal/100g
  • Mąka krupczatka - 348   kcal/100g
  • Mąka - 325   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Przyprawy suche - 240   kcal/100g

Podobne przepisy