skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić chude ciasto z jarmużu? Odmierz potrzebne składniki ciasta. Weź bezwonny olej roślinny. Lekko podgrzej wodę.
Krok 2:
Przesiej mąkę do szerokiego pojemnika z wysokimi bokami, aby wzbogaciła się w tlen. W rezultacie ciasto będzie łatwo rosnąć, a ciasto będzie puszyste i miękkie.
Krok 3:
W małej misce połącz drożdże, 1 łyżeczkę. cukier (z większej ilości) i około 50 ml ciepłej wody. Wszystko dobrze wymieszaj i pozostaw na 10-12 minut, aby aktywować drożdże. Na powierzchni pojawi się Piankowa Czapka. Oznacza to, że drożdże są aktywne i nadają się do przygotowania ciasta. Jeśli nie nastąpi aktywacja drożdży lub "czapka" tworzy się bardzo powoli, oznacza to, że jakość drożdży jest niska i należy je wymienić.
Krok 4:
W głębokiej, pojemnej misce połącz resztę wody z solą i cukrem. Mieszaj, aż się rozpuści.
Krok 5:
Dodaj aktywowane drożdże, wymieszaj.
Krok 6:
Wlej olej roślinny, dobrze wymieszaj.
Krok 7:
Dodaj przesianą mąkę. Nie wysypuj całej mąki na raz, aby ciasto nie było zbyt strome. Mąka może potrzebować mniej lub więcej określonej ilości, ponieważ ma różne właściwości.
Krok 8:
Najpierw wymieszaj ciasto łyżką. Resztę mąki posyp małymi porcjami, mieszając ciasto. Obserwuj jego konsystencję.
Krok 9:
Zagnieść ciasto. Okazuje się jednorodny, miękki, giętki, prawie nie przyklejający się do rąk. Posmaruj miskę odrobiną oleju roślinnego, rozłóż ciasto. Przykryj ciasto ręcznikiem i pozostaw w ciepłym miejscu do wyrośnięcia na 70 do 80 minut.
Krok 10:
Gdy ciasto rośnie, przygotuj nadzienie. Możesz zrobić nadzienie z wyprzedzeniem. Wszelkie grzyby są odpowiednie, mam pieczarki. Jeśli używasz leśnych mrożonych grzybów, należy je najpierw rozmrozić i ugotować.
Krok 11:
Cebulę obrać, umyć, pokroić w drobną kostkę.
Krok 12:
Umyj pieczarki, osusz. Pokrój grzyby w drobną kostkę.
Krok 13:
Umyj kapustę, usuń górne szorstkie liście. Pokrój kapustę w cienkie paski.
Krok 14:
Na patelni lekko podgrzej olej roślinny, włóż posiekane grzyby. Smaż grzyby na umiarkowanym ogniu, aż prawie się ugotują, od czasu do czasu mieszając.
Krok 15:
Równolegle na innej patelni usmażyć przygotowaną cebulę z dodatkiem oleju roślinnego. Robiąc to, często mieszaj, aby cebula się nie przypaliła.
Krok 16:
Umieść kapustę na patelni do cebuli, kontynuuj smażenie na umiarkowanym ogniu. W razie potrzeby dodaj olej roślinny.
Krok 17:
Przykryj patelnię pokrywką i gotuj kapustę na średnim ogniu, od czasu do czasu mieszając.
Krok 18:
Gdy kapusta będzie prawie gotowa, umieść smażone grzyby na patelni. Posolić nadzienie, dodać zmielony czarny pieprz i dobrze wymieszać.
Krok 19:
Smaż nadzienie przez kolejne 5-10 minut, aż będzie ugotowane.
Krok 20:
Włóż gotowe nadzienie do talerza i ostudź.
Krok 21:
Ciasto pasowało. Wzrosła ona 2,5-krotnie.
Krok 22:
Ciasto delikatnie zmiażdżyć, ułożyć na stole posypanym mąką. Podziel ciasto na 3 części: większe na dolną warstwę ciasta, mniejsze na wierzch i bardzo mało na udekorowanie ciasta na wierzchu (opcjonalnie).
Krok 23:
Rozwałkuj większość ciasta na okrągłą warstwę, przenieś na arkusz wyłożony pergaminem. Możesz upiec ciasto w formie. Do tej objętości ciasta odpowiednia jest dowolna forma żaroodporna o średnicy 20-22 cm.
Krok 24:
Połóż nadzienie kapusty na cieście, pozostawiając 1-1,5 cm od krawędzi.
Krok 25:
Mniejsza część ciasta jest również skażona. Na środku rozwałkowanego ciasta zrób otwór, aby para mogła uciec. Przykryj nadzienie ciastem. Podnieś krawędzie dolnej warstwy ciasta i połącz z górną. Dobrze ściśnij krawędzie w wygodny sposób.
Krok 26:
Z resztek ciasta można wyciąć różne kształty, wzory i udekorować ciasto na wierzchu. Przykryj przyszłe ciasto folią spożywczą lub lekkim ręcznikiem i pozostaw na 15 minut.
Krok 27:
Przed pieczeniem możesz posmarować ciasto niewielką ilością oleju roślinnego lub wody herbacianej. Piec chude ciasto z kapusty w piekarniku nagrzanym do 180C przez 30-35 minut na złoty kolor. Czas i tryb pieczenia mogą się różnić. Weź pod uwagę specyfikę działania piekarnika.
Krok 28:
Gotowe ciasto lekko ostudzić, pokroić na porcje i podawać. Smacznego!
przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!
weź pod uwagę, że każdy ma inne piekarniki. Temperatura i czas gotowania mogą różnić się od wskazanych w przepisie. Aby każde upieczone danie odniosło sukces, skorzystaj z przydatnych informacji o funkcjach piekarników !
aby piekarnik miał czas na osiągnięcie pożądanej temperatury, włącz go z wyprzedzeniem (10-20 minut przed rozpoczęciem gotowania).
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Grzyby leśne - 21 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Mąka pszenna - 325 kcal/100g
- Kapusta biała - 28 kcal/100g
- Kapusta biała gotowana - 21 kcal/100g
- Suche drożdże - 410 kcal/100g