solenie czarnych grzybów na zimę

Przygotuj tradycyjną przekąskę grzybową-zachwyć rodzinę! Solenie czarnych grzybów na zimę nie jest zbyt proste, ale wynik jest zawsze przyjemny. Grzyby są bardzo smaczne, dość gęste w swojej strukturze, umiarkowanie słone i pikantne. Można je podawać jako przekąskę, a ponadto nie tylko w dni powszednie, ale także na świątecznym stole, wymyślając różne dressingi (tradycyjnie grzyby przyprawiane są olejem, cebulą i czosnkiem, często zamiast masła używa się śmietany). Możesz także dodać słone czarne grzyby do sałatek lub zrobić z nimi kanapki.
Marianne KimAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 100 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 0 % 0 g
10 kcal
IG: 0 / 0 / 0

metoda gotowania

czas gotowania: 5 D 3 h

starannie sortujemy Grzyby, pozbywając się ściółki leśnej, wycinając zepsute miejsca. Odcinamy nogi - do solenia potrzebujemy tylko czapek czarnych grzybów. Po pieczarki dokładnie umyć pod bieżącą wodą. Umyte grzyby przenosimy na patelnię o odpowiedniej wielkości, napełniamy zimną wodą i pozostawiamy na 24 godziny. Co 6-8 godzin spuszczamy płyn i napełniamy grzyby świeżą wodą.

gdy minie określony czas, umyj grzyby pod bieżącą wodą i włóż z powrotem do rondla, napełnij wodą i umieść na dużym ogniu, zagotuj płyn. Gdy woda się zagotuje, dodaj ziele angielskie do garnka. Gotuj grzyby na małym ogniu przez pół godziny. Pianę, która się utworzy, należy usunąć.

minęło pół godziny-wrzucamy grzyby do durszlaka i czekamy, aż nadmiar płynu spłynie, a grzyby całkowicie ostygną. W tym czasie przygotowujemy pojemnik, w którym posolemy grzyby. Umyj go ciepłą wodą z roztworem sody, zalej wrzącą wodą. Jako pojemnik do solenia najlepiej jest wziąć emaliowaną patelnię.

na dnie pojemnika kładziemy umyte i oblane przegotowaną wodą liście porzeczki, a także parasole koperkowe (robimy z nimi to samo, co z liśćmi). Włóż grzyby do pojemnika z plasterkami do góry w jednej warstwie, posyp solą i rozłóż następną warstwę, ponownie posyp solą. I robimy to, aż wszystkie grzyby zostaną umieszczone na patelni. Między warstwami kładziemy również 2-3 liście porzeczki. Na wierzchu pokrywamy również grzyby liśćmi.

przykryj grzyby kawałkiem gazy, połóż płaski talerz o odpowiedniej wielkości na wierzchu, a na nim ładunek. Na przykład możesz umieścić dwu - lub trzylitrowy słoik wypełniony wodą. Następnie grzyby powinny stać w temperaturze pokojowej (nie wyższej niż 22-23 stopnie Celsjusza) przez 4 dni. Już pierwszego dnia na patelni pojawi się dużo soku. Powinien całkowicie przykryć grzyby, a marlechkę należy myć codziennie pod bieżącą wodą.

po 4 dniach gotowe grzyby układamy w sterylnych słoikach, zamykamy sterylnymi pokrywkami. Grzyby przechowujemy w lodówce lub zimnej piwnicy.

smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Koperek - 38   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Ziele angielskie - 263   kcal/100g
  • Liście porzeczki - 0   kcal/100g
  • Czarne piersi - 9   kcal/100g

Podobne przepisy