skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić wieprzowinę z pieczarkami w piekarniku? Dziś mamy do czynienia nie tylko z piekarnikiem. Przygotujmy więc wszystko na ten proces. Zacznijmy od mięsa. Należy go podzielić na równe steki o mniej więcej tej samej wielkości o grubości około centymetra. Natychmiast marynowałem je w przyprawach ze wszystkich stron.
Krok 2:
Mięso będzie smaczniejsze i bardziej soczyste, jeśli zostanie lekko pobite. Co zrobiłem-Uderzyłem steki młotkiem.
Krok 3:
Teraz możesz włączyć piekarnik, który powinien rozgrzać się do 180-190 stopni i kontynuować. Zajmijmy się stworzeniem "czapki", czyli tego, czym będziemy przykrywać mięso. Obierz cebulę i posiekaj ją.
Krok 4:
Pieczarki wpadłem na piękne, świeże. Dlatego nie musiałem ich myć. Tylko je posiekałam. Możesz przeciąć na pół, a następnie wyciąć, aby noga była widoczna.
Krok 5:
Rozgrzej olej na patelni. Musimy usmażyć grzyby z cebulą. Gotuj, aż pieczarki będą w połowie ugotowane i dopraw przyprawami (lub pieprzem), aż cebula stanie się półprzezroczysta. Dodaj lekko na końcu, do smaku.
Krok 6:
Podczas gdy całe to piękno marnieje, przygotuj pomidory. Należy je pokroić w plastry. Grubość zależy od tego, czy lubisz pieczone pomidory.
Krok 7:
To wszystko, możesz złożyć danie. Nasmaruj blachę do pieczenia olejem i połóż na niej marynowane plastry wieprzowiny (dodaj je lekko po obu stronach), a na nich czapkę z warstwy pomidorów i grzybów z cebulą. Wyślij to wszystko do piekarnika. 30 minut.
Krok 8:
Widzisz, na blasze do pieczenia jest dużo soku, a mięso się nie przypaliło. Tak więc 5 minut przed wyłączeniem piekarnika posmaruj to piękno kwaśną śmietaną i natrzyj bezpośrednio na nim ser. Starałem się, aby nie pokrył całej powierzchni. W przeciwnym razie pod tą apetyczną czapką nie ma nic do rozważenia.
Krok 9:
Kontynuuj gotowanie w piekarniku przez 5 minut. I podawaj. Mięso należy jeść na gorąco!
i więcej porad
mięso. Możesz ciąć zarówno cieńsze, jak i grubsze – wszystko zależy od tego, co chcesz uzyskać. Ale najlepiej wybrać w sklepie lub na rynku szyjną część tuszu do rzęs. Ale możesz sobie poradzić z polędwicą, łopatką, szynką, a nawet żeberkami!
Grzyby. Nic nie zależy od wielkości, najważniejsze jest, aby odpowiednio je przetrzeć i położyć na mięsie na czas. Pamiętaj, że pieczarki nie mogą znieść mycia.
pieczenie. Niektórzy uważają, że mięso należy położyć na folii, mówią, że tak się nie przypali. Nie spaliło mi się. Ale możesz spróbować, choćby po to, aby później mniej zmywać naczynia.
składając mięso na blasze do pieczenia, nie zostawiaj między nimi dużo miejsca – kawałki znacznie się zmniejszą po upieczeniu.
weź pod uwagę, że każdy ma inne piekarniki. Temperatura i czas gotowania mogą różnić się od wskazanych w przepisie. Aby każde upieczone danie odniosło sukces, skorzystaj z przydatnych informacji o cechach piekarników !
pieczarki można zastąpić borowikami lub masłem, ale weź pod uwagę różnicę w konsystencji i czasie gotowania.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Pomidory - 23 kcal/100g
- Śmietana 30% tłuszczu - 340 kcal/100g
- Śmietana 25% tłuszczu - 284 kcal/100g
- Śmietana 20% tłuszczu - 210 kcal/100g
- Śmietana 10% tłuszczu - 115 kcal/100g
- Śmietana - 210 kcal/100g
- Wieprzowina tłusta - 333 kcal/100g
- Mięso wieprzowe - 357 kcal/100g
- Wieprzowina-chuda pieczeń - 184 kcal/100g
- Schab-kotlet z kością - 537 kcal/100g
- Sznycel wieprzowy - 352 kcal/100g
- Wieprzowina - ramię - 593 kcal/100g
- Szynka dzika - 113 kcal/100g
- Wieprzowina - 259 kcal/100g
- Pieczarki - 24 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Przyprawy suche - 240 kcal/100g