skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić kotlety z piklami? Przygotuj wszystkie składniki. Aby przygotować kotlety, lepiej użyć wczorajszego lub lekko wysuszonego bochenka, lepiej kupić pikle na rynku, weź również świeżą pietruszkę i filet z kurczaka. Do gotowania możesz użyć gotowego zakupionego mięsa mielonego z kurczaka, ale lepiej samemu ugotować mięso mielone.
Krok 2:
Plasterki jasnego bochenka włożyć do miski, zalać solanką spod pikli i odczekać, aż te plasterki się namoczą i zmiękną. W przyszłości ten miękisz sprawi, że kotlety będą bardziej soczyste.
Krok 3:
Dokładnie spłucz warzywa pod wodą i pozwól im trochę wyschnąć. W tym czasie pokrój ogórki kiszone na małe kawałki i przenieś do miski blendera. Suszone warzywa grubo posiekaj, a także przenieś do blendera. Przy wysokich obrotach zmiel zawartość blendera, w końcu powinieneś uzyskać jasnozieloną papkę.
Krok 4:
Filet z kurczaka dokładnie opłucz pod wodą, osusz mięso i wyczyść: Usuń filmy, usuń żyły i inne niepotrzebne rzeczy. Pokrój przygotowany filet z kurczaka na małe kawałki i przewiń raz przez maszynkę do mięsa, wybierając sito ze środkowym rusztem.
Krok 5:
W pojemniku z mielonym kurczakiem dodaj zieloną pachnącą papkę z blendera. Weź miękisz, wyciśnij go z solanki i dokładnie rozgnieć rękami. Otrzymany miękisz z białego bochenka Dodaj również do pojemnika z mięsem mielonym.
Krok 6:
Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki, przykryj miskę folią i wstaw do lodówki na 30 minut. Ta procedura pozwoli chlebowi wchłonąć wszystkie soki mięsne. Po upływie czasu wyjmij miskę z lodówki, usuń folię i ponownie dokładnie wymieszaj masę kurczaka, ubijając ją rękami i natleniając.
Krok 7:
Po namoczeniu rąk w zimnej wodzie weź porcję mięsa mielonego, uformuj pierwszy kotlet i umieść go na rozgrzanej patelni. W ten sam sposób uformuj następujące kotlety i smaż je z obu stron na złoty kolor. Ponieważ patelnia jest gorąca, mięso mielone szybko się zestali, co nie pozwoli na rozpad kotletów. Aby jednak mięso było w pełni ugotowane w środku, smaż kotlety na średnim ogniu. Powstaje więc piękna skorupa, a kotlety w środku nie pozostaną surowe.
możesz w prosty sposób sprawdzić, czy olej rozgrzał się wystarczająco dobrze na patelni. Zanurz w nim drewnianą szpatułkę. Jeśli wokół niego zgromadzą się bąbelki, możesz rozpocząć proces smażenia.
do smażenia używaj oleju o wysokiej temperaturze dymienia! Wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze.
nierafinowane oleje, z rzadkimi wyjątkami, mają niski punkt dymienia. Zawierają wiele niefiltrowanych cząstek organicznych, które szybko zaczynają się palić.
rafinowane oleje są bardziej odporne na ciepło, a ich punkt dymienia jest wyższy. Jeśli zamierzasz gotować w piekarniku, na patelni lub grillu, upewnij się, że używasz oleju o wysokim punkcie dymienia. Najczęstsze oleje o wysokim punkcie dymienia: rafinowane odmiany słonecznika, oliwy i winogron.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Pietruszka - 45 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Pikle - 11 kcal/100g
- Solanka - 1 kcal/100g
- Baton - 273 kcal/100g
- Kurczak mielony - 143 kcal/100g