gulasz warzywny cukinia bakłażan kapusta

soczyste i pachnące, na co dzień-szybkie, proste, tanie! Gulasz warzywny z cukinii, bakłażana, kapusty to wygodny i smaczny dodatek dostępny o każdej porze roku, ponieważ warzywa można wybierać sezonowo, tworząc za każdym razem nowy smak. Przygotowanie go wcale nie jest trudne - po prostu posiekaj wszystko i gotuj na wolnym ogniu w garnku!
MariaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 9 % 1 g
tłuszcze 36 % 4 g
węglowodany 55 % 6 g
58 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić gulasz warzywny z cukinii, bakłażana i kapusty? Aby rozpocząć, przygotuj niezbędne składniki zgodnie z listą. Zestaw warzyw można wymienić, uzupełnić według własnych upodobań. Na przykład dodaj cebulę, ziemniaki, Kabaczek itp.mam nierafinowany olej słonecznikowy, ale możesz użyć dowolnego warzywa do smaku.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Cukinię dokładnie umyć, osuszyć i pokroić na połówki lub ćwiartki w zależności od średnicy. Cięcie powinno być takie, aby cukinia nie gotowała się po jednej stronie podczas duszenia i była wygodna do jedzenia. Która cukinia będzie najlepsza? Wybierz młode owoce o delikatnej skórce. Jeśli używasz bardziej dojrzałej cukinii, odetnij grubą skórkę i wytnij środek z nasionami.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Podobnie w zależności od średnicy pokrój bakłażany. Pokroiłam na ćwiartki. Jeśli bakłażan jest gorzki, posolić i odstawić na 10 minut. Następnie spłucz. Spuść powstały płyn, opłucz bakłażany i zacznij gotować. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach nie ma potrzeby usuwania goryczy z bakłażana - Zwykle młode warzywa, a także niektóre ich specjalne odmiany, nie są gorzkie.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Obierz marchewki i pokrój w półkola.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Paprykę obrać z nasion i pokroić w drobną kostkę.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Drobno posiekaj kapustę, omijając twarde obszary wokół pnia. Lepiej wybrać młode warzywo.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Pokrój pomidory na średnie kawałki. Pomidory wybierz soczyste, ale gęste. Miękkie owoce nie zachowują dobrze kształtu, podczas krojenia i gotowania rozprzestrzeniają się w bezkształtną masę i psują wygląd potrawy.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Wlej olej roślinny na patelnię lub kocioł. Następnie ułóż marchewki, cukinię, kapustę, paprykę, bakłażana i pomidora warstwami. Każdą warstwę lekko posyp przyprawami do warzyw (opcjonalnie), solą i pieprzem. Wlej szklankę wody do garnka.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Umieść garnek z warzywami na kuchence i gotuj pod przykryciem na średnim ogniu przez 20 minut.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Kiedy warzywa wypuszczą dużo soku, delikatnie je posmakuj. Dodaj cukier, w razie potrzeby jeszcze raz sól, pieprz do smaku. Wszystko delikatnie wymieszaj. Dusić pod przykryciem na małym ogniu przez kolejne 20-25 minut, aż warzywa będą gotowe. Smacznego!

jeśli używasz gotowych mieszanek przypraw, koniecznie przeczytaj kompozycję na opakowaniu. Często w takich mieszankach jest już sól, weź to pod uwagę, w przeciwnym razie ryzykujesz przesolenie naczynia.

ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili). 

wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze. Jak określić temperaturę smażenia i wybrać najlepszy olej do smażenia, a który lepiej nie używać w ogóle, przeczytaj tutaj .

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Pomidory - 23   kcal/100g
  • Cukinia - 23   kcal/100g
  • Papryka słodka - 27   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Bakłażany - 24   kcal/100g
  • Pieprz czarny mielony - 255   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Przyprawy suche - 240   kcal/100g
  • Kapusta biała - 28   kcal/100g
  • Kapusta biała gotowana - 21   kcal/100g

Podobne przepisy