skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj składniki do przygotowania nadzienia. Polecam najpierw przygotować nadzienie, a następnie ciasto, ponieważ najpierw musisz ugotować same ziemniaki, a następnie ugotować nadzienie i pozwolić mu trochę ostygnąć.
Krok 2:
Obierz ziemniaki i gotuj w lekko osolonej wodzie do miękkości. Aby ziemniaki gotowały się szybciej, pokrój je na kilka kawałków. Możesz trochę rozgotować ziemniaki, wtedy łatwiej będzie je zmiażdżyć. Gdy ziemniaki będą gotowe, odcedź je i za pomocą tłuczka do ziemniaków zmiksuj ziemniaki na puree, aż będą gładkie. Grudki ziemniaków nie powinny pozostać w puree ziemniaczanym.
Krok 3:
Cebulę obrać, pokroić w kostkę i smażyć na oleju roślinnym na złoty kolor. Cebulę można również zmielić za pomocą blendera, ale nie warto grubo posiekać cebuli. Pierogi nie są duże, a nadzienie w nich powinno być jednorodne.
Krok 4:
Połącz ziemniaki ze smażoną cebulą, dodając olej roślinny, na którym smażono cebulę. Więc nadzienie nie będzie suche. Dopraw do smaku solą i wymieszaj. Teraz nadzienie powinno trochę ostygnąć. W tym czasie przygotuj ciasto na pierogi.
Krok 5:
Przygotuj wszystkie składniki, aby zrobić proste ciasto na pierogi w wodzie. To szybki sposób na ugniatanie ciasta nie zajmie ci więcej niż 30 minut. Użyj mąki najwyższej jakości, jajka kategorii C1, musisz użyć gorącej wody, możesz nawet wrzącą wodę, olej roślinny bez zapachów i drobną sól.
Krok 6:
Przesiej mąkę pszenną przez sito do miski do wyrabiania ciasta. Lepiej jest dwukrotnie przesiać mąkę, aby mąka była bardziej nasycona tlenem, a to pozwoli ciastu stać się bardziej delikatnym i miękkim. W czystym małym pojemniku wbij jajko kurze, dodaj sól i wlej olej roślinny. Delikatnie ubij zawartość miski widelcem. Wlej powstałą mieszaninę jajek do mąki i wymieszaj. Olej roślinny służy do nadania ciastu elastyczności.
Krok 7:
Wlej wrzącą wodę do miski z mąką i aby uniknąć poparzenia rąk, zacznij wyrabiać ciasto łyżką. Gdy ciasto trochę się uspokoi i chwyci, Kontynuuj wyrabianie ciasta rękami. Gdy z ciasta można uformować kulkę, przenosimy ją na posypaną mąką powierzchnię roboczą i ugniatamy rękami przez 8-10 minut. Ciasto powinno stać się elastyczne i miękkie i nie przyklejać się do dłoni.
Krok 8:
Włóż zagniecione ciasto do plastikowej torby i odstaw na 20 minut. Ta procedura z pakietem sprawi, że ciasto stanie się jeszcze bardziej miękkie i elastyczne.
Krok 9:
Po 20 minutach weź 1/3 ciasta, połóż na lekko posypanej mąką powierzchni roboczej, zwiń w warstwę i użyj formy (szklanki, pierścienia do ciasta), aby wyciąć koła. Połóż nadzienie ziemniaczane na środku kół i uformuj pierogi, łącząc krawędzie. Za pomocą chińskiej pałeczki pierogi można nadać piękny kształt. Zrób to samo z pozostałym ciastem i nadzieniem.
Krok 10:
Wymaganą liczbę pierogów można natychmiast ugotować. Wlej wodę do rondla, zagotuj, Posol i włóż pierogi z ziemniakami do wrzącej wody. Po wypłynięciu pierogów gotuj je przez kolejne 3 minuty. Gotowe pierogi z łyżką cedzakową ułożyć na talerzu i w razie potrzeby posypać smażoną cebulą, podawać na stole ze śmietaną. Zamrozić Pozostałe pierogi.
istnieje wiele przepisów na ich przygotowanie: ciasto jest przygotowywane na różne sposoby, a różne składniki są dodatkowo dodawane do nadzienia. Takie pierogi są dobrze przygotowane na przyszłość, a jeśli to konieczne, wystarczy je ugotować, a gorąca pyszna kolacja jest gotowa!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Ziemniaki Dojrzałe - 80 kcal/100g
- Pieczone ziemniaki - 70 kcal/100g
- Tłuczone ziemniaki - 380 kcal/100g
- Ziemniaki gotowane - 82 kcal/100g
- Ziemniaki w mundurkach - 74 kcal/100g
- Ziemniaki smażone - 192 kcal/100g
- Śmietana 30% tłuszczu - 340 kcal/100g
- Śmietana 25% tłuszczu - 284 kcal/100g
- Śmietana 20% tłuszczu - 210 kcal/100g
- Śmietana 10% tłuszczu - 115 kcal/100g
- Śmietana - 210 kcal/100g
- Jajko kurze - 157 kcal/100g
- Białko jaja - 45 kcal/100g
- Proszek jajeczny - 542 kcal/100g
- Żółtko - 352 kcal/100g
- Jajko strusia - 118 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364 kcal/100g
- Mąka krupczatka - 348 kcal/100g
- Mąka - 325 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g